Baigta Eurobuso kelionė per Lietuvą

Publikuota: 2014 m. lapkričio 10 d. pirmadienis

Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus tiesiogiai apie būsimą Lietuvos valiutą informavęs Eurobusas lapkričio 8 d. Kaune baigė du su puse mėnesio trukusią kelionę po Lietuvą. Turo metu aplankytos visos 60 šalies savivaldybių, surengta 180 renginių.

„Eurobusas sulaukė didelio susidomėjimo visoje Lietuvoje – netrūko lankytojų tiek didmiesčiuose, tiek mažesniuose miesteliuose. Iš gyventojų atsiliepimų matome, kad tiesioginis bendravimas su žmonėmis padėjo sklaidyti nepagrįstas abejones dėl būsimos valiutos“, – sakė Eurobuso sutiktuvėse dalyvavęs finansų viceministras Algimantas Rimkūnas.

Eurobuso renginiuose apsilankė apie 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Vidutiniškai vieno renginio metu sulaukta nuo 30 iki 80 įvairaus amžiaus lankytojų. Gausiausiai dalyvių buvo Panevėžio, Vilniaus ir Šiaulių savivaldybėse vykusiuose renginiuose. Aplankytos ir mažesnės vietovės – vos po kelis šimtus gyventojų turinčios gyvenvietės, pavyzdžiui, Kriukai, Jankai.

Euro simbolika papuoštas mikroautobusas su apmokytų specialistų komanda per vienuolika savaičių nuvažiavo daugiau nei 11 tūkst. kilometrų. Aplankytos visos 60 Lietuvos savivaldybių, kiekvienoje jų surengta bent po tris renginius skirtingose vietose.

Turo metu specialistai betarpiškai teikė gyventojams rūpimą informaciją apie būsimą Lietuvos valiutą. Eurobusas dažniausiai sustodavo pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse. Šalia Eurobuso vyko viktorinos, interaktyvūs žaidimai, kuriuose savo žinias ir gebėjimus galėjo išbandyti ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės.

„Viename renginyje lankėsi net aštuntą valiutos pasikeitimą išgyvenantis senolis. Jam labiausia rūpėjo, kokių veiksmų imamasi, kad prekeiviai kainas perskaičiuotų sąžiningai ir jų nedidintų prisidengdami būsimu euro įvedimu,“ – pasakojo Eurobuso komandos koordinatorė Vilmina Navickaitė.

Eurobuso komandos atstovai džiaugėsi šiltu priėmimu įvairių miestelių bendruomenėse. „Atvėsus orams komandos narius šildė vietos šeimininkių žolelių arbata su naminiais saldėsiais. Ne kartą gavome rudens gėrybių, net maišą obuolių ir medaus, knygas apie vietos apylinkes – ir visa tai už naudingą informaciją apie valiutos įvedimą“, – įspūdžiais dalinosi V. Navickaitė.

Eurobuso kelionės metu daugiausia klausimų sulaukta apie pinigų keitimo procedūras. Vyresnio amžiaus žmonės rūpinosi savo pensijos išraiška eurais, o jaunesniems rūpėjo informacija apie paskolas, sudarytų sutarčių stabilumą. Buvo ir tokių lankytojų, kurie tikėjosi, jog būtent Eurobuso komanda jiems iškeis santaupas. Specialistams tai buvo puiki proga dar kartą priminti, kad litai į eurus nebus keičiami nei gatvėje, nei namuose, todėl apie tokias paslaugas siūlančius asmenis reikėtų nedelsiant informuoti policiją.

Turo metu pastebėta, kad žmonėms įsiminti informaciją apie būsimą valiutą yra lengviau žaidimų forma, ypač tuomet, kai už teisingus atsakymus jie yra apdovanojami prizais.

Per Eurobuso turą išdalinta apie 14 tūkst. egzempliorių informacinės ir dalomosios medžiagos, brošiūrų, skrajučių, per 20 tūkst. vienetų euro simbolika pažymėtos atributikos – euro vertyklių, marškinėlių, vėjo malūnėlių, šratinukų, bloknotų, balionų, padidinamojo stiklo suvenyrų ir kt.

Bene didžiausio gyventojų susidomėjimo sulaukė viktorina papildytoje realybėje „Euro ekspertas“, kurios dalyviai turėjo atsistoję priešais TV ekraną judesio jutikliais „pagauti“ ekrane krintančias euro monetas ir atsakyti į klausimus apie būsimą Lietuvos valiutą. Per visą kelionę šiuo žaidimu žaista apie 3500 kartų. Sunkiausiai viktorinoje buvo įkandamas klausimas apie paskolų ir kitų sutarčių su banku tęstinumą. Nors dauguma dalyvių manė, kad sutartis reikės perrašyti, gyventojams buvo paaiškinta, kad to tikrai nereikės daryti, nes galioja sutarčių tęstinumo principas.

Žaidimas „Atpažink euro banknotą“ taip pat buvo vienas iš populiaresnių, jį žaisdami gyventojai galėjo susipažinti su euro banknotais, jų dydžiais ir lengviau atskirti banknotų nominalus. Prie Eurobuso priėję gyventojai taip pat išbandė geografines bei matematines žinias žaidimuose „Europa“ ir „Euro pirkiniai“.

Eurobuso kelionę lydėjo ir bene 20-yje vietinių bei nacionalinių radijo stočių vykdytos viktorinos. Radijo klausytojai tiesioginio eterio laidose buvo kviečiami įvardinti, koks žinomas žmogus kalba apie eurą. Gan lengvai atpažintas olimpinio čempiono Virginijaus Aleknos balsas, dainininkų Sauliaus Urbonavičiaus-Samo, Livetos Kazlauskienės balsai. Tuo tarpu kitų pasisakiusiųjų balsai nebuvo taip lengvai įmenami – pavyzdžiui, klausytojams gan sunkiai sekėsi atspėti, kas kalba, kai apie eurą pasisakė operos dainininkas Liudas Mikalauskas.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seimas priėmė Mokėjimų įstatymą dėl bankų mokėjimų paslaugų įkainių

Seimas priėmė naujos redakcijos Mokėjimų įstatymą, į nacionalinę teisę perkeldamas Mokėjimų sąskaitų direktyvą, reglamentą dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas ir reglamentą. skaityti »