Dalykai, kuriuos reikia žinoti perkant telefoną vaikui

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 8 d. ketvirtadienis

Išleisdami į mokyklą savo vaikus, daugelis tėvų deda pastangas, kad jų atžalos būtų pasiekiamos bet kuriuo metu. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šiandien vis daugiau suaugusiųjų mano, kad jų mokyklinio amžiaus vaikams reikia mobilaus telefono. Specialistų teigimu, išmanusis įrenginys išsprendžia ne tik saugumo klausimą, bet ir skatina vaiko atsakomybę. Vis dėlto, prieš perkant telefoną, tėveliai turėtų prisiminti, jog dalis pareigų tenka ir jiems.

Svarbiausia - saugumo jausmas

Mobilieji telefonai gali būti naudinga priemonė stebėti savo vaikus. Paskambinus, paprasčiau sužinoti, ką jų atžalos veikia, su kuo leidžia laiką ir kada jų laukti namuose. Savo ruožtu, vaikai, ypač pirmaisiais mokslo metais, jaučiasi saugesni, nes bet kada gali pasiekti savo tėvus, o, reikalui esant, ir išsikviesti skubią pagalbą.

„Dauguma telefonų šiandien pasižymi GPS vietos nustatymo funkcija – ji suteikia galimybę stebėti savo vaikų buvimo vietą. Be to, kai kurie tėveliai vaikų ir savo telefonuose įdiegia tokias programėles, kaip „Life360“. Jos žemėlapyje leidžia matyti, kur yra kiekvienas šeimos narys bei bendrauti ir dalintis nuotraukomis specialiai sukurtame virtualiame artimųjų rate“, – pasakoja „Samsung Mokykla ateičiai“ programos vadovė Liga Bitė. Jos teigimu, tokie ir panašūs technologiniai sprendimai suartina dieną atskirai leidžiančius šeimos narius bei leidžia operatyviai reaguoti į iškilusias problemas ir jaustis užtikrintiems, kad kiekvienas iš artimųjų yra saugus.

Ugdo savarankiškumą

Šeimos psichologo ir psichoterapeuto Gedimino Navaičio teigimu, tėvai, nupirkę telefoną vaikui parodo, kad juo pasitiki bei ugdo jų savarankiškumą. „Tinkamiausias laikas pradėti naudotis technologijomis yra 7 – 9 metai. Telefonas vaikui turėtų būti įteikiamas tuomet, kai jis po truputį pradeda tapti savarankiškas – pats eina į mokyklą, važiuoja į būrelius. Žinoma, kada jį duoti savo atžalai geriausiai sprendžia tėvai“, – sako ekspertas.

Psichologas taip pat pastebi, kad vaikui reikėtų paaiškinti, jog tai nėra paprastas žaisliukas - jį reikia saugoti ir naudoti pagal paskirtį. „Tėvai privalo paaiškinti, kad pirmiausia telefonas yra susisiekimo priemonė, o tik vėliau platforma, skirta žaidimams ar pramogoms. Taip pat, vaikas turi žinoti, ką daryti nelaimingo atsitikimo atveju ar skambinant telefoniniams sukčiams. Tokiais atvejais pirmiausia kreiptis reikia į bendrąjį pagalbos numerį, o ne skambinti jiems“, - pasakoja G. Navaitis.

Dar vienas dalykas, kurį turėtų priminti tėvai savo vaikams moksleiviams – žaidimams telefonas gali būti naudojamas tik laisvalaikiu, tuo tarpu pamokų metu išmanusis tegul būna kuprinėje, išskyrus tuos atvejus, jei juo naudotis leidžia mokytojas.

Didelė investicija nereikalinga

Tiesa, į pirmąjį vaiko telefoną investuoti daug nereikėtų. Liga Bitė sako, kad tai turėtų būti vidurinės klasės išmanusis, su būtiniausiomis funkcijomis. „Geriausia pasirūpinti telefonu, kuriuo būtų galima atlikti pagrindines kasdienes užduotis: skambinti, fotografuoti, rašyti žinutes, naudotis internetu, žaisti didelių techninių parametrų nereikalaujančius edukacinius žaidimus. To vaikui turėtų būti per akis“, – teigia specialistė.

Kita vertus, anot pašnekovės, net ir tarp pigesnių telefonų galima rasti išties pažangių - turinčių ilgai veikiančią baterija, įbrėžimams atsparų korpusą ar netgi nemokamą draudimą nuo vandens žalos. Visa tai gana aktualu aktyviems ir kartais nelabai atsargiems jauniesiems telefonų savininkams. Galiausiai, prieš perkant, verta pažiūrėti, ar telefonas palaiko tėvų kontrolės funkciją. „Yra programų leidžiančių užtikrinti saugią virtualią aplinką savo vaikui, nustatant, kokias programėles ar žaidimus vaikas gali naudoti, kokie internetiniai portalai jam gali būti prieinami. Tėvų teisė apsispręsti, ar tokios funkcijos reikalingos“, – sako L. Bitė.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje gyvenantys vaikai yra laimingi

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ta proga – informacija apie tai, kaip vaikai jaučiasi gyvendami Lietuvoje. skaityti »

Vilniečiai myli savo miestą ir vertina pokyčius

Beveik 90 proc. vilniečių sako, kad Vilnius yra puikus miestas gyventi ir tik su sostine sieja savo ateitį. skaityti »

Londone vyko Europos nacionalinių bibliotekų vadovų konferencija

Gegužės 15–16 dienomis Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas Londone, Britų bibliotekoje (angl. British Library) dalyvavo 31-ajame Europos nacionalinių bibliotekų vadovų susitikime (angl. The Conference of European National Librarians, CENL). skaityti »

Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. skaityti »

„Barclays“ atidarė finansinių paslaugų centrą Londone

Didžiosios Britanijos bankas „Barclays“ atidarė naują finansinių paslaugų centrą Londone, kuris jungia vietinius bankus, technologines bendroves ir 40 pradedančiųjų finansų įstaigų. skaityti »

Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus. skaityti »

Daugiausia pinigų išleidžiama maistui ir saldumynams

Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. skaityti »

Lietuvos pramonininkų konfederacija vertina Vyriausybės ketinimą pertvarkyti mokesčių sistemą ir viešąjį sektorių

Premjeras Saulius Skvernelis pristatė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitą, kurioje didelis dėmesys skiriamas būsimiems ir jau vykdomiems Vyriausybės darbams. skaityti »

Kultūros ministrė: „Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems“

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų. skaityti »

Premjeras S. Skvernelis apdovanojo geriausias šalies eksporto įmones

Kovo 30 d. Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. skaityti »