Lietuva antrą kartą lyderiauja Europoje pagal užsienio turistų srautų augimą

Publikuota: 2013 m. vasario 19 d. antradienis

2012 metais Lietuva jau antrus metus iš eilės sugebėjo išlaikyti lyderio poziciją Europoje vertinant užsienio turistų srautų ir jų nakvynių augimą. Pagal Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau - VTD) apibendrintą Europos kelionių komisijos 2012 m. ataskaitą, turistų srautai į Lietuvą didėjo net 12,4 proc. 

Pagal šį rodiklį Lietuvą lenkia tik Islandija, kuri 2012 m. užfiksavo 19,6 proc. atvykstamojo turizmo srautų augimą.
 
EKK vertinimais, atvykstamasis turizmas į Europos šalis 2012 m. užaugo apie 4 proc. Viso 20 šalių iš 25 pranešė, kad 2012 m. sulaukė daugiau užsienio turistų nei 2011 m. Be Islandijos ir Lietuvos daugiau jų pernai taip pat keliavo į Rumuniją (+10 proc.), Vengriją (+8 proc.) bei Vokietiją (+7,5 proc.).

Kitose Baltijos šalyse užsienio turistų srautai augo ne taip sparčiai: Estijoje + 3,6 proc., Latvijoje + 2,8 proc. Sumažėjo turistų srautai į Italiją (-0,4 proc.), Lenkiją (-1,8 proc.) bei Graikiją (-5,2 proc.). O Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje apsilankė toks pats užsienio turistų skaičius  kaip ir 2011 m.

2012 m. Lietuva, lyginant su kitomis Europos šalimis, pirmavo pagal vokiečių turistų pritraukimą (+15,1 proc.), buvo 3 vietoje pagal turistų iš Rusijos (+ 43 proc.) bei britų turistų augimą (+19,7 proc.).

„Džiugu, kad Lietuva pernai buvo ketvirtoje vietoje Europoje pagal atvykstamojo turizmo iš Japonijos augimą. Net 35 proc. padidėjo japonų turistų, besirenkančių Lietuvą savo kelionės tikslu, srautai. Japonija Lietuvai yra viena svarbiausių tolimųjų rinkų. Apskritai negalime nesidžiaugti, kad Lietuvos proveržis – vėl Europos kelionių komisijos akiratyje“, – apibendrina VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė. 

Iš 25 Europos šalių Lietuva pirmavo ir pagal užsienio turistų nakvynių augimą (+10,7 proc.). Kaimyninėje Latvijoje augimas sudarė 6,2 proc., o Estijoje +1,5 proc. Taip pat nemažu augimu  pasižymėjo Serbija (+8,2 proc.), Vengrija (+8,2 proc.), Vokietija (+8,1 proc.) bei Bulgarija (+8,1 proc.).

Viešbučių užimtumo rodikliai pagerėjo 12 iš 25 Europos šalių. Didžiausias viešbučių užimtumo augimas užfiksuotas Islandijoje (+11 proc.), Slovakijoje (+10,8 proc.) bei Rusijoje (+5,2 proc.), o Lietuva užėmė 6-ą vietą (+3,9 proc.). Estijoje viešbučių užimtumas nežymiai sumažėjo (-0,7 proc.).
 

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »