Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumas atveria daugiau galimybių vystyti bendrus projektus

Publikuota: 2015 m. birželio 9 d. antradienis

Birželio 9 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir Baltarusijos ekonomikos ministras Vladimiras Zinovskis per Marijampolėje vykstantį XI Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumą kalba apie galimybę stiprinti dvišalę prekybą, plėsti bendradarbiavimą investicijų, turizmo ir kitose srityse.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, Lietuvos ir Baltarusijos prekybiniai ir ekonominiai santykiai turi senas tradicijas. Baltarusija daugelį metų yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių. Per pastaruosius 10 metų Lietuvos ir Baltarusijos prekybos mastas išaugo 3,5 karto, Lietuvos eksportas į Baltarusiją išaugo 4 kartus, o Baltarusijos į Lietuvą – 3 kartus. Tačiau būtina dar aktyviau plėsti konstruktyvų ir abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą ir skatinti dvišalės prekybos plėtrą, o tokie forumai yra puiki galimybė užmegzti naujus ryšius su verslo ir viešojo sektoriaus atstovais.

Per forumą ministrai kalba apie investicijų reikšmę ekonomikos augimui, taip pat, kad Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumas atveria galimybę pagerinti situaciją šioje srityje ir pritraukti daugiau Baltarusijos investicijų į Lietuvą.

2014 metais tiesioginės Baltarusijos investicijos Lietuvoje sudarė 26,53 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, sumažėjo 59 procentais. 2014 metais tiesioginės Lietuvos investicijos Baltarusijoje siekė 62,61 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, padidėjo 1 procentu.

„Atsižvelgdami į esamą abiejų šalių potencialą, galime aktyviai plėtoti abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą maisto, chemijos, popieriaus gamybos, lengvosios pramonės, gyvybės mokslų (biotechnologijų), inžinerijos pramonės (mašinų ir įrenginių, elektronikos), statybinių medžiagų, stiklo gaminių, taip pat transporto ir logistikos, informacinių technologijų ir turizmo paslaugų sektoriuose“, – teigia E. Gustas.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą turizmo sektoriuje, ūkio ministras pamini, kad Valstybinis turizmo departamentas aktyviai bendradarbiauja su Baltarusijos turizmo sektoriaus verslininkais. Baltarusijos turizmo sektoriaus atstovai 2014 ir 2015 metais dalyvavo Vilniuje vykusiame renginyje „Buy Lithuania“, o Valstybinis turizmo departamentas pristatė Lietuvos turizmo galimybes tarptautinėje turizmo parodoje „Holiday 2015“ Minske. Be to, per pastaruosius penkerius metus augo į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančių turistų skaičius. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, Baltarusijos turistų skaičius Lietuvoje padidėjo 16 procentų.

XI Lietuvos ir Baltarusijos verslo forume taip pat aptariami transporto ir logistikos, finansų ir bankų paslaugų, žemės ūkio ir maisto pramonės sričių klausimai.

Forume dalyvauja Baltarusijos susisiekimo viceministras Evgenijus Rogačiovas, Baltarusijos žemės ūkio viceministras Igoris Brylo, Baltarusijos nacionalinės investicijų ir privatizacijos agentūros direktorė Natalja Nikandrova, Lietuvos susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, daugiau kaip 100 Lietuvos ir Baltarusijos verslo įmonių, asociacijų bei valstybės institucijų atstovų. Forumą organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija su partneriais.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos siekė 1881,2 mln. eurų. 2014 metais Lietuvos eksportas į Baltarusiją sudarė 1137,5 mln. eurų, o Lietuvos importas iš Baltarusijos siekė 743,7 euro. Didžiausią prekybos apyvartos dalį sudarė maisto produktai, metalai, elektronika ir transporto segmentai. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »