Skatinama Lietuvos–Šveicarijos partnerystė inovacijų srityje

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) surengė Lietuvos–Šveicarijos bendradarbiavimo susitikimą, kuriame Lietuvos mokslininkai ir verslininkai galėjo užmegzti naudingų kontaktų, dalintis idėjomis bei generuoti naujus inovacinius projektus. Dalyviai skatinami inicijuoti tarptautinius EUREKA ir EUROSTARS projektus, kuriuose remiami moksliniai tyrimai, naujų technologijų ir inovacijų kūrimas.

„Šveicarai – pirmaujantys inovacijų srityje. Mums reikia pasimokyti verslo ir mokslo bendradarbiavimo efektyvumo bei perkelti šveicarų patirtį tobulinant mokslo inovacijų ir technologijų darbą su Lietuvos universitetais“, – teigia Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis.

Šiandien man labai džiugu pranešti, kad MITA skelbia pirmąjį jungtinį Lietuvos–Šveicarijos bendradarbiavimo kvietimą dalyvauti EUREKA ir EUROSTARS projektuose. Verslas ir mokslas turėtų pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius su pažangiomis Šveicarijos įmonėmis ir tyrimų institucijomis“, – teigia nacionalinė programos koordinatorė Lietuvoje, MITA direktoriaus pavaduotoja Birutė Bukauskaitė.

Šis kvietimas yra atviras technologijų plėtrai įvairiose srityse, tačiau didžiausias dėmesys yra skiriamas informacinių ir ryšių technologijų, fotonikos, pramonės technologijų, nanotechnologijų ir sveikatos technologijų projektams.

EUREKA kvietimo tikslas yra įgyvendinti atrinktus dvišalius Lietuvos–Šveicarijos projektus ir suteikti finansavimą geriausiems dalyviams. Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės galės būti finansuojamos iki 75 proc., o mokslo ir studijų institucijos – iki 100 proc. tinkamų išlaidų. Paramą sėkmingiems projektams skirs dvi nacionalinės institucijos: Šveicarijos švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų sekretoriatas (SERI) ir MITA Lietuvoje.

Bendrus Lietuvos–Šveicarijos projektus remiantis nacionalinėmis programoje EUREKA taisyklėmis gali vykdyti tiek įmonės, tiek universitetai, mokslinių tyrimų institutai, turintys kompetencijų ir žinių, kaip kurti naujus produktus, paslaugas ar technologijas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »