3D spausdinimo technologijos skatina mokytis

Publikuota: 2014 m. gruodžio 17 d. trečiadienis

Lietuvos mokyklose ryškėja nauja edukacijos kryptis – susidomėjimas matematikos, gamtos mokslų ir technologijų dalykais (STEM) skatinamas praktiniais užsiėmimais. Ugdymo plėtotės centras kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytojais organizavo trimačio (3D) spausdinimo kūrybines dirbtuves, kurių metu moksleiviai mokėsi projektuoti trimačius daiktus, galėjo išbandyti 3D spausdinimo technologijas ir pasigaminti norimą objektą. 

3D spausdintuvai kartais yra vadinami „trečiąja industrine revoliucija“. Technologijų ekspertai teigia, kad trimatės spausdinimo technologijos plės įvairių pramonės šakų veiklą, keis nusistovėjusius gamybos bei logistikos principus ir padarys reikšmingą įtaką kasdieniam žmonių gyvenimui. 

Australijos, Naujosios Zelandijos bei kai kurių Europos šalių mokyklose trimačio spausdinimo pamokos jau yra įtrauktos į mokymo programas, tačiau Lietuvoje 3D technologijos moksleiviams prieinamos tik išskirtiniais atvejais.

„Lietuvos moksleiviai turi mažai galimybių susipažinti su praktiniu tiksliųjų mokslų pritaikymu, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie technologinių kompetencijų ugdymo. Ne formulėmis ar teorijomis, bet praktiniais užsiėmimais galime sudominti moksleivius inžineriniais mokslais. Be to, 3D spausdinimo technologijos yra svarbios visame edukacijos procese, nes skatina norą mokytis, bandyti ir kurti“, – teigia VGTU 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijos vedėjas Eugenijus Jurkonis. 

Vien per gruodžio mėnesį VGTU 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijos atstovai moksleiviams organizavo tris su 3D technologija supažindinančius renginius – ekskursijas į universiteto laboratoriją, paskaitą Jaunojo inžinieriaus mokykloje ir kūrybines dirbtuves kartu su Ugdymo plėtotės centru bei verslo įmone „Biznio mašinų kompanija“. Ateityje numatoma užsiėmimų moksleiviams rengti ir daugiau.

Paskaitų ir laboratorinių užsiėmimų metu veiklos gavo ne tik moksleiviai, bet ir jų mokytojai. Jie drauge mokėsi suvokti pridėtines technologijas ir 3D spausdintuvo veiklą, susipažino su trimačio modeliavimo programomis bei pabandė patys jomis suprojektuoti norimą objektą, o vėliau – ir jį atsispausdinti.

VGTU Mechanikos fakultete Poligrafinių mašinų katedroje šių metų pavasarį įkurta 3D technologijų ir spausdinimo laboratorija ugdo praktinius studentų įgūdžius konkrečių idėjų realizavimui, joje dirbantys ekspertai konsultuoja ir moko norinčius artimiau susipažinti su 3D spausdinimo suteikiamomis galimybėmis. Šioje laboratorijoje taip pat atliekami bendri projektai su verslo įmonėmis.

Pastebėjus verslo įmonių poreikius, nuo šių metų spaudos inžinerijos bakalauro studijų studentai po trečio kurso gali rinktis 3D technologijų ir spausdinimo specializaciją.

3D spausdinimas domina ne tik spaudos inžinierius, bet ir kitus VGTU studentus. Mechanikos inžineriją studijavęs Rytis Mitkus savo baigiamajam bakalauro darbui pats suprojektavo ir pagamino 3D spausdintuvo prototipą, pritaikytą spausdinti įvairius vienetinius gaminius, detales ar edukacinius modelius iš pasaulyje populiariausių polimerinių medžiagų. Dabar magistrantūroje besimokantis studentas ir toliau tobulina savo kūrinį – pastaruoju metu atlikti vibracijos tyrimai, nurodantys, kaip reikėtų tobulinti spausdintuvo konstrukcijas, norint dar geresnės gaminių kokybės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »