IBM toliau vysto išmaniąsias kompiuterines sistemas

Publikuota: 2013 m. spalio 8 d. antradienis

IBM deda pagrindus Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetų mokslininkai.

IBM kartu su keturiais JAV universitetais sudarė bendradarbiavimo sutartį dėl gebančių mokytis kompiuterinių sistemų tyrimo, vystymo ir diegimo. Apie tokias „dirbtinio intelekto“ sistemas „IBM Forume 2013“ ir susitikime su Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais pasakojo IBM naujosios kartos  technologijų viceprezidentas dr. Bižanas Davari (Bijan Davari).

Šios sistemos, apdorodamos didžiulius greitai kintančios informacijos kiekius, gali savarankiškai mokytis ir padėti žmonėms priimti sprendimus itin sudėtingose ar greitai besikeičiančiose situacijose. Bene geriausiai žinomas tokių išmaniųjų kompiuterinių sistemų pavyzdys – IBM superkompiuteris „Watson”, intelektiniame televizijos žaidime įveikęs pripažintus žaidimo ekspertus.

„Kognityvinių sistemų technologijos suteikia galimybę kitokiam, paprastesniam žmonių bendravimui su kompiuteriais, kuris leidžia veikti protingiau nei bet koks atskiras asmuo, asmenų grupė ar kompiuteris“, – teigia Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas.

Gebanti mokytis kompiuterija jau dabar naudojama sveikatos apsaugos sektoriuje, pavyzdžiui, onkologijoje. Vis dėlto kuriant naują žmonių ir kompiuterių bendravimo modelį, išmaniajai kompiuterijai vis dar reikia įveikti kompiuterinių sistemų, architektūros ir procesų technologijų iššūkius.

Šiame projekte dalyvaujančių Masačiusetso technologijos instituto, Renselaerio politechnikos instituto,  Karnegio Melono universiteto ir Niujorko universiteto mokslininkai padės pagrindą naujam IBM Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetai ir mokslinių tyrimų institutai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »