IBM toliau vysto išmaniąsias kompiuterines sistemas

Publikuota: 2013 m. spalio 8 d. antradienis

IBM deda pagrindus Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetų mokslininkai.

IBM kartu su keturiais JAV universitetais sudarė bendradarbiavimo sutartį dėl gebančių mokytis kompiuterinių sistemų tyrimo, vystymo ir diegimo. Apie tokias „dirbtinio intelekto“ sistemas „IBM Forume 2013“ ir susitikime su Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais pasakojo IBM naujosios kartos  technologijų viceprezidentas dr. Bižanas Davari (Bijan Davari).

Šios sistemos, apdorodamos didžiulius greitai kintančios informacijos kiekius, gali savarankiškai mokytis ir padėti žmonėms priimti sprendimus itin sudėtingose ar greitai besikeičiančiose situacijose. Bene geriausiai žinomas tokių išmaniųjų kompiuterinių sistemų pavyzdys – IBM superkompiuteris „Watson”, intelektiniame televizijos žaidime įveikęs pripažintus žaidimo ekspertus.

„Kognityvinių sistemų technologijos suteikia galimybę kitokiam, paprastesniam žmonių bendravimui su kompiuteriais, kuris leidžia veikti protingiau nei bet koks atskiras asmuo, asmenų grupė ar kompiuteris“, – teigia Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas.

Gebanti mokytis kompiuterija jau dabar naudojama sveikatos apsaugos sektoriuje, pavyzdžiui, onkologijoje. Vis dėlto kuriant naują žmonių ir kompiuterių bendravimo modelį, išmaniajai kompiuterijai vis dar reikia įveikti kompiuterinių sistemų, architektūros ir procesų technologijų iššūkius.

Šiame projekte dalyvaujančių Masačiusetso technologijos instituto, Renselaerio politechnikos instituto,  Karnegio Melono universiteto ir Niujorko universiteto mokslininkai padės pagrindą naujam IBM Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetai ir mokslinių tyrimų institutai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »