IBM toliau vysto išmaniąsias kompiuterines sistemas

Publikuota: 2013 m. spalio 8 d. antradienis

IBM deda pagrindus Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetų mokslininkai.

IBM kartu su keturiais JAV universitetais sudarė bendradarbiavimo sutartį dėl gebančių mokytis kompiuterinių sistemų tyrimo, vystymo ir diegimo. Apie tokias „dirbtinio intelekto“ sistemas „IBM Forume 2013“ ir susitikime su Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais pasakojo IBM naujosios kartos  technologijų viceprezidentas dr. Bižanas Davari (Bijan Davari).

Šios sistemos, apdorodamos didžiulius greitai kintančios informacijos kiekius, gali savarankiškai mokytis ir padėti žmonėms priimti sprendimus itin sudėtingose ar greitai besikeičiančiose situacijose. Bene geriausiai žinomas tokių išmaniųjų kompiuterinių sistemų pavyzdys – IBM superkompiuteris „Watson”, intelektiniame televizijos žaidime įveikęs pripažintus žaidimo ekspertus.

„Kognityvinių sistemų technologijos suteikia galimybę kitokiam, paprastesniam žmonių bendravimui su kompiuteriais, kuris leidžia veikti protingiau nei bet koks atskiras asmuo, asmenų grupė ar kompiuteris“, – teigia Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas.

Gebanti mokytis kompiuterija jau dabar naudojama sveikatos apsaugos sektoriuje, pavyzdžiui, onkologijoje. Vis dėlto kuriant naują žmonių ir kompiuterių bendravimo modelį, išmaniajai kompiuterijai vis dar reikia įveikti kompiuterinių sistemų, architektūros ir procesų technologijų iššūkius.

Šiame projekte dalyvaujančių Masačiusetso technologijos instituto, Renselaerio politechnikos instituto,  Karnegio Melono universiteto ir Niujorko universiteto mokslininkai padės pagrindą naujam IBM Kognityvinių sistemų institutui, kuriame galės dalyvauti viso pasaulio universitetai ir mokslinių tyrimų institutai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »