„Išmanieji“ kontaktiniai lęšiai

Publikuota: 2011 m. birželio 26 d. sekmadienis

Senovės išmintis byloja, jog žmogaus akys – sielos veidrodis. Iš akių galima nuspėti, ar žmogus liūdnas, ar linksmas. Žvelgdami į akies tinklainę, medikai nustato paciento sveikatos būklę, kuri susijusi ne tik su rega. Iki šiol kontaktiniai lęšiai buvo naudojami žmogaus regėjimui pagerinti, tačiau mokslininkai iškėlė teoriją, kad „išmanieji“ kontaktiniai lęšiai, integravus jutiklius ir elektroniką, galėtų nustatyti žmogaus ligas. Maža to, tokie lęšiai galėtų dozuoti vaistus, rašo economist.com.

Ištobulinus šiuos kontaktinius lęšius, būtų įmanoma matuoti cholesterolio, alkoholio, gliukozės kiekį kraujyje bei sulaukti perspėjimo apie galimą sveikatos pavojų.

„Technologijose slypi didžiulis potencialas“, – teigia Vašingtono universiteto mokslininkas Babakas Parvizas. Tokie kontaktiniai lęšiai gali funkcionuoti ir kaip jutiklis, ir kaip ekranas, suteikiantis galimybę duomenis „transliuoti“ tiesiai iš kūno ir į jį.

Kontaktinius lęšius papildžius šviesą priimančiais elementais, įmanoma tiesiai į kontaktinių lęšių nešiotojo regėjimo lauką projektuoti skaitmeninius vaizdus nenaudojant akinių ar ekrano.

Pirmieji funkcionalieji kontaktiniai lęšiai jau pardavinėjami. Belaidžiu ryšiu palaikomi lęšiai padeda glaukoma sergantiems žmonėms.

„Akių lašai nėra efektyvi priemonė, nes tik maža dalis jų patenka į akį. O dar didesnė problema – žmonės nesilaiko gydytojų nurodymų ir nesusilašina vaistų taip, kaip reikėtų“, – apie „išmaniųjų“ kontaktinių lęšių būtinybę aiškina mokslininkas.

Šaltinis: economist.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »