KTU kilo mobiliųjų aplikacijų bumas

Publikuota: 2013 m. liepos 11 d. ketvirtadienis

Prieš pusę metų Kauno technologijos universiteto (KTU) kartu su partneriais įkurta viena didžiausių mobiliųjų aplikacijų laboratorijų Lietuvoje jau gali pasigirti net 34 KTU studentų darbais.

Studentai KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje atlieka laboratorinius, kursinius darbus ir kitas praktines užduotis arba tiesiog išbando modernių technologijų galimybes. Laboratorijose dirbantiems studentams padeda UAB „App Camp“ specialistai ir Universiteto dėstytojai, taip pat yra organizuojami renginiai įvairiomis temomis, pradedant mobiliu dizainu ir baigiant mobiliojo verslo kūrimu. Anot KTU Inovacijų ir verslo centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, studentai mielai dirba papildomai, kuria įvairių tematikų projektus. „KTU studentai stropūs, kantriai siekia savo tikslo, dirba daug ir nori sukurti išskirtinį ir individualų produktą,“ – teigė dr. A. Danilevičius.

Programėlės pagalbininkės

Viena naudinga ir paprasta studentų sukurta aplikacija – „Laisvoji banga“ (http://goo.gl/TQ97K). Ji skirta tiesiogiai klausytis radijo stoties laidų ir muzikos, peržiūrėti laidų tvarkaraštį ar Facebook‘e skelbiamas naujienas. Kitas projektas – įdomi programėlė „Spalvos kodas“ (http://goo.gl/5KVrZ), kuri leidžia atpažinti aplinkoje esančias spalvas telefonu. Nufotografavus bet kokį daiktą, pavyzdžiui, medžio lapą, pateikiamas jo spalvos RGB kodas. Ši programėlė pasitarnaus interjero arba interneto, spaudos dizaineriams, kuriantiems įvairių spalvų dizainus. Automobilių mėgėjams skirta programėlė „New Best Car“ padės greitai išsirinkti naują automobilį, tereiks įvesti norimo automobilio požymius (metus, modelį). Programėlė suteikia galimybę išsirinkti labiausiai patikusį automobilį, peržiūrėti jo aprašymus, nuotraukas, vaizdo įrašus, kainas, paskaičiuoti išperkamosios nuomos įmokas. „D.E.L.E.T.E“ programėlė skirta greičiau nei įprasta ištrinti mobiliųjų telefonų numerius ir žinutes (SMS). Ši programėlė padeda automatiškai „atsikratyti“ tų mobiliojo telefono numerių ar SMS žinučių, kurių nenorime palikti telefono atmintyje.

Nuo studentų iki žvejų

Studentams ypač aktualūs yra paskaitų tvarkaraščiai. KTU studentas Modestas Stirbys sukūrė paskaitų tvarkaraščių mobiliąją programėlę (http://goo.gl/YBZmX). „Su programėle galima vienu prisilietimu peržiūrėti kiekvienos dienos ar savaitės paskaitų tvarkaraščius. Tai greita ir patogu“, – teigė Modestas. Tvarkaraštyje yra ir papildoma funkcija, kuri parodo, už kiek laiko bus kita paskaita arba kiek laiko liko iki paskaitos pabaigos.

O vasarą itin aktualus įrankis telefone bus „Žvejo dienoraštis“ (http://goo.gl/aD7nO). Anot studento Dainiaus Mišeikio, programėlė suteikia informaciją ir pradedančiajam, ir patyrusiam žvejui apie Lietuvos gėlavandenes žuvis. Naudojantis programėle galima registruoti savo pagautas žuvis, pildyti informaciją apie laimikius, pavyzdžiui, kur pagavai ir kiek svėrė ta lydeka, išskirti pačias didžiausias pagautas žuvis ir jas nufotografuoti.

Anot vieno iš KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos partnerių UAB „App Camp“ Kauno skyriaus vadovo R. Keliuočio, KTU Informatikos fakulteto pirmo kurso studentai geba tikrai daug. „Neįtikėtina, kad per trumpą laiką jie sukūrė tiek daug ir tokių įdomių programėlių vartotojams“, – džiaugėsi vadovas. Daugelis studentų savo aplikacijas žada tobulinti papildomomis funkcijomis, keisti dizainą, o ateityje savo programėles planuoja išreklamuoti ir platinti Google Play (https://play.google.com) paskyroje „App Camp Labs“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »