KTU kilo mobiliųjų aplikacijų bumas

Publikuota: 2013 m. liepos 11 d. ketvirtadienis

Prieš pusę metų Kauno technologijos universiteto (KTU) kartu su partneriais įkurta viena didžiausių mobiliųjų aplikacijų laboratorijų Lietuvoje jau gali pasigirti net 34 KTU studentų darbais.

Studentai KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje atlieka laboratorinius, kursinius darbus ir kitas praktines užduotis arba tiesiog išbando modernių technologijų galimybes. Laboratorijose dirbantiems studentams padeda UAB „App Camp“ specialistai ir Universiteto dėstytojai, taip pat yra organizuojami renginiai įvairiomis temomis, pradedant mobiliu dizainu ir baigiant mobiliojo verslo kūrimu. Anot KTU Inovacijų ir verslo centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus, studentai mielai dirba papildomai, kuria įvairių tematikų projektus. „KTU studentai stropūs, kantriai siekia savo tikslo, dirba daug ir nori sukurti išskirtinį ir individualų produktą,“ – teigė dr. A. Danilevičius.

Programėlės pagalbininkės

Viena naudinga ir paprasta studentų sukurta aplikacija – „Laisvoji banga“ (http://goo.gl/TQ97K). Ji skirta tiesiogiai klausytis radijo stoties laidų ir muzikos, peržiūrėti laidų tvarkaraštį ar Facebook‘e skelbiamas naujienas. Kitas projektas – įdomi programėlė „Spalvos kodas“ (http://goo.gl/5KVrZ), kuri leidžia atpažinti aplinkoje esančias spalvas telefonu. Nufotografavus bet kokį daiktą, pavyzdžiui, medžio lapą, pateikiamas jo spalvos RGB kodas. Ši programėlė pasitarnaus interjero arba interneto, spaudos dizaineriams, kuriantiems įvairių spalvų dizainus. Automobilių mėgėjams skirta programėlė „New Best Car“ padės greitai išsirinkti naują automobilį, tereiks įvesti norimo automobilio požymius (metus, modelį). Programėlė suteikia galimybę išsirinkti labiausiai patikusį automobilį, peržiūrėti jo aprašymus, nuotraukas, vaizdo įrašus, kainas, paskaičiuoti išperkamosios nuomos įmokas. „D.E.L.E.T.E“ programėlė skirta greičiau nei įprasta ištrinti mobiliųjų telefonų numerius ir žinutes (SMS). Ši programėlė padeda automatiškai „atsikratyti“ tų mobiliojo telefono numerių ar SMS žinučių, kurių nenorime palikti telefono atmintyje.

Nuo studentų iki žvejų

Studentams ypač aktualūs yra paskaitų tvarkaraščiai. KTU studentas Modestas Stirbys sukūrė paskaitų tvarkaraščių mobiliąją programėlę (http://goo.gl/YBZmX). „Su programėle galima vienu prisilietimu peržiūrėti kiekvienos dienos ar savaitės paskaitų tvarkaraščius. Tai greita ir patogu“, – teigė Modestas. Tvarkaraštyje yra ir papildoma funkcija, kuri parodo, už kiek laiko bus kita paskaita arba kiek laiko liko iki paskaitos pabaigos.

O vasarą itin aktualus įrankis telefone bus „Žvejo dienoraštis“ (http://goo.gl/aD7nO). Anot studento Dainiaus Mišeikio, programėlė suteikia informaciją ir pradedančiajam, ir patyrusiam žvejui apie Lietuvos gėlavandenes žuvis. Naudojantis programėle galima registruoti savo pagautas žuvis, pildyti informaciją apie laimikius, pavyzdžiui, kur pagavai ir kiek svėrė ta lydeka, išskirti pačias didžiausias pagautas žuvis ir jas nufotografuoti.

Anot vieno iš KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos partnerių UAB „App Camp“ Kauno skyriaus vadovo R. Keliuočio, KTU Informatikos fakulteto pirmo kurso studentai geba tikrai daug. „Neįtikėtina, kad per trumpą laiką jie sukūrė tiek daug ir tokių įdomių programėlių vartotojams“, – džiaugėsi vadovas. Daugelis studentų savo aplikacijas žada tobulinti papildomomis funkcijomis, keisti dizainą, o ateityje savo programėles planuoja išreklamuoti ir platinti Google Play (https://play.google.com) paskyroje „App Camp Labs“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »