Kauno technologijos universitete kuriama karjeros valdymo sistema

Publikuota: 2014 m. gegužės 19 d. pirmadienis

Nuo 2015 sausio 1 dienos Kauno technologijos universitete pradės veikti karjeros valdymo sistema, kurios pagrindinis tikslas – efektyvus žmogiškųjų išteklių panaudojimas ir geriausiems darbuotojams sudarytos sąlygos tobulėti bei kilti karjeros laiptais.


Įvedus karjeros valdymo sistemą įvairių lygių vadovai bus įpareigoti identifikuoti perspektyvius darbuotojus, galinčius prisiimti daugiau atsakomybės ir siekti aukštesnės darbo pozicijos. Vadovai privalės skatinti darbuotojus tobulėti, turės planuoti esamų darbuotojų kompetencijų ugdymą, įvertinti riziką netekti vieno ar kito darbuotojo ir numatyti, ką tokiu atveju būtų galima skirti į atsiradusią laisvą poziciją (pamainumo užtikrinimas).


Vis dėlto pagrindinis tikslas – talentus identifikuoti ne tik padalinių rėmuose, bet užtikrinti, kad gabūs ir perspektyvūs darbuotojai galėtų rasti karjeros perspektyvų viso universiteto mastu. Tam bus sukurta universiteto talentų duomenų bazė, o atrastų talentų savybes, kompetencijas ir galimybes, o taip pat sprendimą ruošti ir „auginti“ darbuotoją konkrečiai pozicijai priims speciali komisija. Šiuo metu vyksta karjeros valdymo sistemos įgyvendinimo paruošiamieji darbai – sudarytos darbo grupės, kurios spręs bendrųjų, pedagoginių, mokslinių kompetencijų klausimų išgryninimą, pagal kuriuos ir bus parengta karjeros valdymo sistema.


Vėliau bus kuriamas kompetencijų modelis ir išgrynintos kompetencijos, kokias turi turėti ar išsiugdyti darbuotojai, dirbantys konkrečiose pozicijose ar jų siekiantys. Bus siekiama holistinio požiūrio į kompetencijas – jas numatoma apibrėžti keliais pjūviais: bendrosios, lyderystė, funkcinės, akademinės (edukacinės, mokslinės ir inovacinės) bei administracinės kompetencijos. Sukurtas modelis bus pristatytas ir derinamas su bendruomene, taip pat planuojamos diskusijos bei aptarimas fokus grupėse.


Tie darbuotojai, kurie bus įvardinti kaip talentai ir kuriuos bus nuspręsta „auginti“, bus įtraukti į ugdymo programą. Pretenduojant į tam tikrą pareigybę bus parenkamas individualus ugdymo planas, kuris apims mokymus, seminarus, šešėliavimą, atsakingų funkcijų pavedimą, įtraukimą į projektus. Tačiau geriausias mokymasis vyksta iš profesinės patirties darbe, todėl darbuotojui bus pavesta vykdyti įvairias užduotis ir spręsti problemas. Jo rezultatai bus vertinami ir sprendžiama, ar darbuotoją pasiūlyti pereiti į kitas pareigas, ar ugdyti toliau.


Įvedus karjeros valdymo sistemą, bus skatinamas vadovų atsakomybės už komandą prisiėmimas. Rengiant metines ataskaitas vadovai turės ne tik įvertinti savo padalinio veiklą, bet ir apžvelgti kiekvieno darbuotojo indėlį, su juo asmeniškai diskutuoti apie darbuotojo lūkesčius ir galimybes, suteikti atgalinį ryšį apie nuveiktus darbus.


Tikimasi, jog karjeros valdymo sistema pagerins žmogiškųjų išteklių valdymo standartus, leis Universitetui daug efektyviau panaudoti personalo potencialą, užtikrins kompetencijų tęstinumą, o svarbiausia, sudarys galimybes atsiskleisti įvairiapusiams darbuotojų gebėjimams.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »