Kauno technologijos universitete kuriama karjeros valdymo sistema

Publikuota: 2014 m. gegužės 19 d. pirmadienis

Nuo 2015 sausio 1 dienos Kauno technologijos universitete pradės veikti karjeros valdymo sistema, kurios pagrindinis tikslas – efektyvus žmogiškųjų išteklių panaudojimas ir geriausiems darbuotojams sudarytos sąlygos tobulėti bei kilti karjeros laiptais.


Įvedus karjeros valdymo sistemą įvairių lygių vadovai bus įpareigoti identifikuoti perspektyvius darbuotojus, galinčius prisiimti daugiau atsakomybės ir siekti aukštesnės darbo pozicijos. Vadovai privalės skatinti darbuotojus tobulėti, turės planuoti esamų darbuotojų kompetencijų ugdymą, įvertinti riziką netekti vieno ar kito darbuotojo ir numatyti, ką tokiu atveju būtų galima skirti į atsiradusią laisvą poziciją (pamainumo užtikrinimas).


Vis dėlto pagrindinis tikslas – talentus identifikuoti ne tik padalinių rėmuose, bet užtikrinti, kad gabūs ir perspektyvūs darbuotojai galėtų rasti karjeros perspektyvų viso universiteto mastu. Tam bus sukurta universiteto talentų duomenų bazė, o atrastų talentų savybes, kompetencijas ir galimybes, o taip pat sprendimą ruošti ir „auginti“ darbuotoją konkrečiai pozicijai priims speciali komisija. Šiuo metu vyksta karjeros valdymo sistemos įgyvendinimo paruošiamieji darbai – sudarytos darbo grupės, kurios spręs bendrųjų, pedagoginių, mokslinių kompetencijų klausimų išgryninimą, pagal kuriuos ir bus parengta karjeros valdymo sistema.


Vėliau bus kuriamas kompetencijų modelis ir išgrynintos kompetencijos, kokias turi turėti ar išsiugdyti darbuotojai, dirbantys konkrečiose pozicijose ar jų siekiantys. Bus siekiama holistinio požiūrio į kompetencijas – jas numatoma apibrėžti keliais pjūviais: bendrosios, lyderystė, funkcinės, akademinės (edukacinės, mokslinės ir inovacinės) bei administracinės kompetencijos. Sukurtas modelis bus pristatytas ir derinamas su bendruomene, taip pat planuojamos diskusijos bei aptarimas fokus grupėse.


Tie darbuotojai, kurie bus įvardinti kaip talentai ir kuriuos bus nuspręsta „auginti“, bus įtraukti į ugdymo programą. Pretenduojant į tam tikrą pareigybę bus parenkamas individualus ugdymo planas, kuris apims mokymus, seminarus, šešėliavimą, atsakingų funkcijų pavedimą, įtraukimą į projektus. Tačiau geriausias mokymasis vyksta iš profesinės patirties darbe, todėl darbuotojui bus pavesta vykdyti įvairias užduotis ir spręsti problemas. Jo rezultatai bus vertinami ir sprendžiama, ar darbuotoją pasiūlyti pereiti į kitas pareigas, ar ugdyti toliau.


Įvedus karjeros valdymo sistemą, bus skatinamas vadovų atsakomybės už komandą prisiėmimas. Rengiant metines ataskaitas vadovai turės ne tik įvertinti savo padalinio veiklą, bet ir apžvelgti kiekvieno darbuotojo indėlį, su juo asmeniškai diskutuoti apie darbuotojo lūkesčius ir galimybes, suteikti atgalinį ryšį apie nuveiktus darbus.


Tikimasi, jog karjeros valdymo sistema pagerins žmogiškųjų išteklių valdymo standartus, leis Universitetui daug efektyviau panaudoti personalo potencialą, užtikrins kompetencijų tęstinumą, o svarbiausia, sudarys galimybes atsiskleisti įvairiapusiams darbuotojų gebėjimams.

Šaltinis: ktu.edu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »