„Lietuvos geležinkeliai“ ir VGTU kurs naują laboratorijų kompleksą

Publikuota: 2012 m. kovo 23 d. penktadienis

AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) pasirašius bendradarbiavimo sutartį, buvo nuspręsta iki 2017m. į naują laboratorinę ir mokslinę įrangą investuoti 6 mln. litų. Trečdalį šių pinigų partneriai panaudos jau iki 2013m. Per penkerius metus bus įkurtos ir modernia įranga aprūpintos 8 laboratorijos, kuriose bus vykdomi geležinkelių transporto tyrimai, sprendžiamos techninės problemos, paruošiami su aukštosiomis technologijomis gebantys dirbti specialistai.

„Ši sutartis svarus žingsnis į priekį užtikrinant glaudžią mokslo ir verslo sektorių partnerystę. Investicijos padidins mokslinį Lietuvos potencialą, verslo sektoriaus konkurencingumą ir specialistų, galinčių vystyti geležinkelių transporto sritį, skaičių“ – sutarties svarbą akcentavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Investicijomis į aukščiausio lygio techninę ir programinę įrangą siekiama ne tik atlikti Lietuvoje unikalius tyrimus ir bandymus, bet ir perkelti transporto studijų kokybę į aukštesnį lygmenį. VGTU mokslo darbuotojai galės dirbti su dyzelinių variklių bandymo įranga, detaliu angliavandenilių sudėties analizatoriumi, mobiliu elektroniniu mikroskopu ir virš 30 kitų aukštųjų technologijų prietaisų. Studentai turės galimybę praktiškai susipažinti su geležinkelių transporto ypatybėmis ir po studijų įsitraukti į LG veiklą bei kurti naujas geležinkelių technologijas. VGTU sutartyje įsipareigojo ruošti būsimus ekspertus pagal Lietuvos geležinkelių transporto poreikį, o LG prioritetine tvarka teikti universitetui informaciją apie jaunųjų specialistų poreikį bei dalyvauti VGTU studijų procese.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »