Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Publikuota: 2017 m. birželio 22 d. ketvirtadienis

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. Įmonės, kurių paraiškos bus patvirtintos, gaus dalinį finansavimą ir su mokslo institucijomis galės realizuoti savo projektus. Šiam etapui numatyta paskirstyti 2,5 milijono eurų.

„Inovaciniais čekiais siekiame skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, taip pat tęsti jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau įmonių ir mokslo įstaigų kartu plėtotų inovacijų srities veiklą ir kuo aktyviau naudotųsi galimybėmis, kurias teikia verslo ir mokslo bendradarbiavimas“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.

Pasak ūkio viceministrės, skelbti antrąjį kvietimą paskatino didelis susidomėjimas pirmuoju, paskelbtu š. m. sausio mėn. Tuomet sulaukta beveik pusės tūkstančio įmonių, norinčių pradėti darbus su mokslininkais ar tęsti jau pradėtą bendradarbiavimą naudojantis priemone, paraiškų. Antrasis kvietimas paskelbtas tokiomis pat sąlygomis kaip pirmasis. Tuo pačiu metu yra rengiamas trečiasis kvietimas, kurį planuojama skelbti dar šių metų rudenį. Pastarojo reikalavimai bus pakoreguoti: numatoma padidinti inovacinio čekio vertę, taip pat iš konkursinės padaryti tęstinę priemonę, kad sąlygos gauti investicijų būtų dar paprastesnės.

Inovaciniai čekiai yra itin efektyvi Europos Sąjungos fondų priemonė, šiuolaikiškus verslininkus jungianti su mokslo bendruomene ir taip skatinanti visos Lietuvos inovacijų progresą. Pagal dabar galiojančią tvarką dėl inovacinių čekių gali kreiptis ne mažiau kaip 6 mėnesius veikiančios įmonės, kurių metinė apyvarta yra ne mažesnė nei 3 tūkst. eurų. Finansavimo intensyvumas priklausys nuo įmonės dydžio ir paslaugų pobūdžio.

Paraiškas gali pildyti ir tie pareiškėjai, kurie jau anksčiau gavo dalinį finansavimą pradinėms techninių galimybių studijoms, tolesniems tyrimams ar net prototipams kurti.

Daugiau informacijos apie antrąjį kvietimą ir visas finansavimo sąlygas galima rasti adresu http://InoCekiai.MITA.lt ir www.ESinvesticijos.lt. Paraiškas galima teikti iki š. m. spalio 19 dienos.

Planuojama, kad iki 2020 m. į projektų įgyvendinimą bus investuota iki 10,137 milijono Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »