Lietuvos studentai kviečiami dalyvauti Finansų ministerijos mokslo darbų konkurse

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Šiais metais jau trečią kartą Finansų ministerija inicijuoja ir kviečia dalyvauti 2016 m. studentų mokslo darbų konkurse apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų efektyvumą. Galimybę dalyvauti turi visi aukštųjų mokyklų studentai, rengiantys savo kursinį, bakalauro ar magistro darbą ES struktūrinių fondų tema. Šeši geriausieji konkurso laureatai pasidalys prizinį fondą, kurį šiemet sudaro 3 tūkst. eurų.

„ES investicijos – tai šiandien kuriama Lietuvos ateitis. Viliuosi, kad šiai ateičiai nuoširdžiai neabejingas yra ir studijuojantis Lietuvos jaunimas, todėl tikiu, kad ir šiemet sulauksime nešabloniškų, originalių, jaunų žmonių įžvalgų apie tai, kaip sėkmingiau pasinaudoti Europos Sąjungos suteikiamomis finansinėmis galimybėmis“, – sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Šiais metais premijas už mokslo darbus gaus šeši laureatai. Darbai kursinio, bakalauro ir magistro kategorijose bus apdovanoti premijomis nuo 200 iki 760 eurų, taip pat bus skiriamos dvi papildomos premijos. Bendras prizinis fondas –  3 tūkst. eurų, įskaitant mokesčius valstybei.

Praėjusių metų geriausio magistro darbo premijos nugalėtoja, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto absolventė Goda Pilibaitytė teigia, kad šiame konkurse rekomenduotų dalyvauti visiems, besidomintiems ES investicijų tema: „Tokio pobūdžio konkursai motyvuoja ne tik labiau domėtis Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis, bet ir pagrįsti jų tikslingumą, įgyvendinimo efektyvumą bei įvertinti realią naudą. Aš pasirinkau magistro darbo temą dar nežinodama apie šį konkursą, kadangi visuomet aktyviai domėjausi įvairiomis su ES susijusiomis temomis. Tačiau dalyvavimas konkurse suteikė galimybę susipažinti su kitų studentų, rašiusių ES investicijų tematika, darbais, sutikti autorius gyvai bei įsitraukti į tolesnę diskusiją su studentais ir darbų vertinimo komisijos nariais,“ – komentuoja G. Pilibaitytė.

G. Pilibaitytei pritaria ir 2015 m. konkurse geriausio bakalauro darbo kategorijoje laimėjęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolventas Povilas Kriaučeliūnas. Jis sako, kad tokie konkursai ne tik motyvuoja domėtis ES investicijomis, tačiau ir skatina studentų pilietiškumą: „Rašydamas studentas vadovaujasi ekonomikos teorijomis, moksliniais tyrimais ir kitų šalių patirtimis, stengiasi pateikti praktinius pasiūlymus, kurie galėtų būti naudingi Lietuvai skatinant vidaus rinkos plėtrą ir pritraukiant papildomų užsienio investicijų.  Be to, šis konkursas paneigia tarp studentų vyraujančią nuomonę, kad darbą, į kurį įdedi be galo daug savo laiko ir pastangų, skaitys tik tavo darbo vadovas ir recenzentas. Malonu žinoti, kad tavo darbas atrodo įdomus ir institucijoms, kurios užsiima jame nagrinėjama praktine veikla“, – pabrėžia praėjusių metų konkurso laureatas.

P. Kriaučeliūnas teigia, kad dalyvavimas konkurse jam buvo įdomus ir dėl to, kad visi studentai yra pakviečiami į Finansų ministeriją, susitinka su vadovybe. Anot laureato, ne kiekvienam tenka paspausti ranką ir pabendrauti su pačiu finansų ministru.

2016 konkurso nuostatai

Konkursui gali būti teikiami einamaisiais mokslo metais (t. y., nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. iki 2016 m. liepos 1 d.) ginami darbai.

Studentų darbai bus vertinami pagal šiuos kriterijus: darbo aktualumas (naujumas); darbo analitiškumas/ studento gebėjimas įsigilinti ir atskleisti darbo temą; praktinis darbo išvadų pritaikomumas; darbo svarba ES struktūrinių fondų investicijų (ESI) efektyvumo vertinimui ar stiprinimui Lietuvoje/ kitose ES valstybėse.

Studentai, planuojantys dalyvauti konkurse, apie ketinimą turi pranešti iki 2016 m. gegužės 16 d. imtinai, o darbų kopijos su visais reikiamais dokumentais turi būti pateiktos vertinimui iki 2016 m. liepos 17 d. imtinai.

Išsamesnė informacija ir konkurso nuostatai skelbiami ES investicijų svetainėje.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »