Lietuvos studentai laukiami NASA stažuotėse

Publikuota: 2013 m. birželio 17 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto studentai kviečiami stažuotis Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ames tyrimų centre. Tai šiomis dienomis Silicio slėnyje besilankančiai Kauno technologijos universiteto delegacijai susitikime patvirtino centro direktorius Simonas P. Wordenas.

Nors vizito metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokslinio bendradarbiavimo ir stažuočių klausimams, darbotvarkėje buvo numatytas laikas ir komandos, kuri šiuo metu dalyvauja kuriant lietuvišką palydovą „LitSat-1“, susitikimui su projekto kuratoriais iš NASA. Jo metu galutinai suderintos techninės palydovo detalės.

„Džiugu, kad universiteto ir NASA bendradarbiavimas tęsiasi, – dar viešėdamas JAV telefonu sakė KTU rektorius Petras Baršauskas. – Susitarimas dėl stažuotės jau davė pradžią svarstymams, kas į ją galėtų vykti. Labai tikėtina, kad tai bus studentai iš palydovo LitSat-1 komandos – tokią galimybę reikėtų suteikti itin stipriam ir motyvuotam jaunimui.“

Kauno technologijų universitetas yra vienas iš misijos „Lituanica 80“, kurios metu į kosmosą bus pakeltas pirmasis lietuviškas jungtinės KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto komandos sukurtas palydovas „LitSat-1“, vykdytojų. KTU įstaigos mokslo darbuotojai ir studentai dalyvauja komponentų projektavimo, programavimo, gamybos ir testavimo darbuose. Komandos kuriamo palydovo skrydis suplanuotas šių metų lapkričio mėnesį pagal su JAV kompanijos „LLC NANORACKS” ir Lietuvos kosmoso asociacijos pasirašytą sutartį. Misijos „Lituanica 80“ metu bus patikrinti komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų pjezo reakcijos eksperimente, sklandus veikimas. Toks eksperimentas kosmose būtų atliktas pirmą kartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »