Lietuvos studentai laukiami NASA stažuotėse

Publikuota: 2013 m. birželio 17 d. pirmadienis

Kauno technologijos universiteto studentai kviečiami stažuotis Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ames tyrimų centre. Tai šiomis dienomis Silicio slėnyje besilankančiai Kauno technologijos universiteto delegacijai susitikime patvirtino centro direktorius Simonas P. Wordenas.

Nors vizito metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokslinio bendradarbiavimo ir stažuočių klausimams, darbotvarkėje buvo numatytas laikas ir komandos, kuri šiuo metu dalyvauja kuriant lietuvišką palydovą „LitSat-1“, susitikimui su projekto kuratoriais iš NASA. Jo metu galutinai suderintos techninės palydovo detalės.

„Džiugu, kad universiteto ir NASA bendradarbiavimas tęsiasi, – dar viešėdamas JAV telefonu sakė KTU rektorius Petras Baršauskas. – Susitarimas dėl stažuotės jau davė pradžią svarstymams, kas į ją galėtų vykti. Labai tikėtina, kad tai bus studentai iš palydovo LitSat-1 komandos – tokią galimybę reikėtų suteikti itin stipriam ir motyvuotam jaunimui.“

Kauno technologijų universitetas yra vienas iš misijos „Lituanica 80“, kurios metu į kosmosą bus pakeltas pirmasis lietuviškas jungtinės KTU ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto komandos sukurtas palydovas „LitSat-1“, vykdytojų. KTU įstaigos mokslo darbuotojai ir studentai dalyvauja komponentų projektavimo, programavimo, gamybos ir testavimo darbuose. Komandos kuriamo palydovo skrydis suplanuotas šių metų lapkričio mėnesį pagal su JAV kompanijos „LLC NANORACKS” ir Lietuvos kosmoso asociacijos pasirašytą sutartį. Misijos „Lituanica 80“ metu bus patikrinti komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų pjezo reakcijos eksperimente, sklandus veikimas. Toks eksperimentas kosmose būtų atliktas pirmą kartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »