Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 7 d. pirmadienis

Kad ir kaip novatoriškai, bet paslaptingai skambėtų mechatronikos ir robotikos specialistų darbo sritis, iš tiesų mes nuolat apsupti jų sukurtų įrenginių. Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. Robotai mūsų televizorių ekranuose, robotinės žoliapjovės ir robotai-dulkių siurbliai taip pat nieko nebestebina. Tad ko galima laukti iš srities, kuri mums žada mokslinei fantastikai prilygstančias inovacijas, kurios vos po kelių metų įsitraukia į kasdienę buitį?

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros vedėjo prof. dr. Vytauto Bučinsko teigimu, visų akys dabar nukreiptos į ketvirtąją pramonės revoliuciją (angl. Industry 4.0). „Ketvirtoji pramonės revoliucija ateina su gamybos kompiuterizavimu, išmaniaisiais fabrikais, sensoriais, didžiaisiais duomenimis, daiktų internetu, debesų kompiuterija, papildyta realybe. Sparčiai besivystanti gamybos sritis artėja prie to, kad įrenginiai „bendraus“ vieni su kitai nedalyvaujant žmogui. O tam, kad jie bendrautų ir veiktų, reikalingi tokie specialistai, kurie suprastų, parengtų ir paleistų veikti išmaniąsias sistemas, kurios visos yra mechatroninės ir robotinės sistemos“, – pasakoja V. Bučinskas.

Mechatronika yra tarpdisciplininė mokslo sritis, kurioje persipina mechanika, elektronika, elektrotechnikos žinios, automatika ir puikūs informacinių technologijų (IT) išmanymo bei programavimo įgūdžiai.

Dėl tarpdiscipliniško dalyko pobūdžio, šiems specialistams atsiveria plačios veiklos galimybės. „Mechatronikos ir robotikos srities specialistai gali dirbti labai įvairiose srityse – nuo pardavimo automatų, maisto pramonės, medicinos ir buitinės įrangos, išimtinai naudojančios mechatronines sistemas; iki karo technikos, papildytos moderniais robotais, atliekančiais karines funkcijas ir pagalbines veiklas, pavyzdžiui, išminavimą ir sprogmenų nukenksminimą“, – teigia VGTU Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros vedėjas.

Pasak V. Bučinsko, šie specialistai rinkoje itin paklausūs ir vertinami. „Dar net studijų nebaigę jaunuoliai pajunta savo vertę – dažnas iš jų jau dirba pagal specialybę bei kuria savo gyvenimo veiklos pagrindus. Darbo biržoje šiuo metu nėra nei vieno šios specialybės absolvento, nedirba jie ir už minimalų darbo užmokestį“, – pabrėžia V. Bučinskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

S. Kropas. Laimikiai tik po to, kai pasirūpinsime tinkamais įrankiais

Per pastarąjį dešimtmetį finansinis raštingumas tapo ne tik EBPO, bet ir G20 šalių prioritetinės politikos objektu. skaityti »

Vaizdo žaidimai – daugiau nei vien pramoga: kodėl naudinga žaisti?

Kiekvienas žaidimas gali pasitarnauti ir kaip edukacijos šaltinis, įsitikinusi žaidimų kūrėjų įmonės „SneakyBox“ verslo plėtros vadovė Eglė Čiuoderienė. Pasak specialistės, skirtingi žaidimai padeda ugdyti loginį, kritinį, strateginį mąstymą, lavina atmintį, kūrybiškumą ir dar daugiau. skaityti »

Lietuva kartu su Šveicarija įgyvendino 20 bendrų mokslo projektų

Sėkmingai įvykdyta bendra Lietuvos ir Šveicarijos 2011–2016 m. mokslinių tyrimų programa. Per ketverius metus vykdant šią programą finansuota 20 bendrų mokslo projektų. Tam iš viso skirta 10,649 Šveicarijos frankų. skaityti »

Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai“ ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. skaityti »

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

VU mokslininkai tapo globalaus kosmoso tyrimų projekto dalimi

Iš Žemės į kosmosą vienas po kito kyla mažieji palydovai, skirti Žemės termosferos sluoksniui tyrinėti. Prie šio projekto prisideda ir lietuviai – Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai paleis trečiąjį lietuvišką palydovą „Lituanica SAT-2“. skaityti »

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Vytauto Didžiojo universiteto Inovatyvių studijų institutas pristatė atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu. skaityti »

Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... skaityti »

Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. skaityti »

Beveik 270 elektroninių knygų skaityklių pasieks savivaldybių bibliotekas

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn. skaityti »