Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo vaisiai

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 5 d. penktadienis

Prie kasmet vis augančio Nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet prisijungė mokslininkai, vykdantys penkis mokslinių tyrimų projektus, finansuojamus pagal Lietuvos ir Šveicarijos dvišalio bendradarbiavimo programą „Moksliniai tyrimai ir plėtra“.

Rugsėjo 10 d. startuosiančiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ bus pristatyti Vilniaus universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkų koordinuojami projektai, kuriais sprendžiamos įvairios mokslinės problemos: genomo tyrimų, siekiant nustatyti intelektinės negalios sutrikimų mechanizmus, mikroskysčių technologijos, suteikiančios unikalias galimybes analizuoti įvairias biochemines ir biologines reakcijas, genetinio diabeto tyrimų, augalų imuniteto patogenams reguliacijos ir kt.

Lietuvos mokslininkai, dalyvaujantys programoje „Moksliniai tyrimai ir plėtra“, bendrus projektus vykdo su Lozanos federalinio technikos, Lozanos, Berno, Ciuricho, Ženevos, Fribūro universitetų, Federalinio technologijos instituto Ciuriche, Paul Scherrer, Šveicarijos federalinio miškų, sniego ir kraštovaizdžio tyrimų institutų bei Arau kantono ligoninės Neurochirurgijos klinikų mokslininkais.

Programos „Moksliniai tyrimai ir plėtra“ tikslas – stiprinti abiejų šalių ryšius ir draugiškus santykius, skatinti sėkmingą ir produktyvų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir plėtros srityje, gilinti žinias pasirinktose mokslinių tyrimų temose, skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą taip prisidedant prie socialinio ir ekonominio vystymosi Lietuvoje. Pagal susitarimą, 2010 m. pasirašytą tarp Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūros, dvišaliams moksliniams tyrimams buvo skirta 8 mln. 532 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 22,6 mln. litų), iš kurių Lietuvos dalis sudaro 15 proc. paramos lėšų.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet startuos jau vienuoliktą kartą. Septyniuose Lietuvos miestuose įvyks apie tris šimtus renginių. Į ekskursijas, laboratorinius darbus ir paskaitas pakvies keliolika universitetų bei mokslo centrų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »