Nanotechnologijos naudojamos kuriant savaime įsikraunančius įrenginius

Publikuota: 2011 m. birželio 30 d. ketvirtadienis

Galbūt jau labai greitai nuoširdžiai dėkosime RMIT ir Nacionalinio Australijos universitetų mokslininkams – už atradimą, leidžiantį paprastais piršto spustelėjimais įkrauti mūsų mylimą nešiojamąjį įrenginį.

RMIT universiteto Melburne tyrėjai žengė labai svarbų žingsnį kuriant savaime įsikraunančius nešiojamuosius įrenginius. Mokslininkams pirmąkart pavyko išskirti plonųjų pjezoelektrinių plėvelių savybę mechaninį spaudimą paversti elektros srove.

Pasak straipsnio bendraautorės Madu Baskaran (Madhu Bhaskaran), jų tyrime pjezoelektrikų (medžiagų, galinčių mechaninį spaudimą paversti elektros energija) potencialas yra susiejamas su plonųjų plėvelių technologija, kuri sudaro mikrolustų gamybos pagrindą.

Mintis surinkti energiją naudojant pjezoelektrines nanomedžiagas jau buvo sugalvota anksčiau, tačiau didžiausias sunkumas yra ją įgyvendinti, mat tokios struktūros gali būti itin sudėtingos ir visiškai netinkamos masinei gamybai.

„Atlikdami tyrimą, didžiausią dėmesį skyrėme plonųjų plėvelių dangoms, nes mes esame tikri, jog tai vienintelis praktinis kelias pjezoelektrines medžiagas integruoti į jau esamus technologinius procesus“. Australijos tyrimų tarybos finansuotame projekte mokslininkai pirmąkart įvertino plonųjų pjezoelektrinių plėvelių galimybes generuoti energiją, tiksliai išmatuodami šių kuriamas įtampas ir tekančias sroves.

„Intensyviai ieškodami alternatyvių energijos gamybos sprendimų, turime surasti efektyvesnių mikrolustų išnaudojimo būdų, nes šie sudaro kasdienių technologijų pagrindą, – pabrėžia M. Baskaran. – Kitas laukiantis etapas – pjezoelektrinių medžiagų kuriamos elektros srovės stiprinimas, mat jas būtina integruoti į pigias ir kompaktines struktūras“.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »