Naujoje VGTU studijų programoje sujungiami inžinerijos ir dizaino gebėjimai

Publikuota: 2013 m. liepos 1 d. pirmadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kūrybiškus abiturientus kviečia pasirinkti naują specialybę – pramonės gaminių dizainą. Šioje bakalauro studijų programoje sujungiamos gamybos inžinerijos, dizaino bei socialinių mokslų kompetencijos ir ruošiami naujo tipo specialistai – gamybos inžinieriai-dizaineriai.

Didžiausioje Lietuvos architektų mokykloje – VGTU Architektūros fakultete – pirmus metus įgyvendinama pramonės gaminių dizaino studijų programa sujungia industrinį dizainą ir jo įgyvendinimui reikalingus inžinerinius sprendimus. Studentai per ketverius studijų metus išmoks savo idėją paversti masiniu pramonės gaminiu – įgyvendinti visus gamybos etapus nuo projektavimo, funkcionalumo ir estetinės išvaizdos derinimo iki galutinio pardavimo ir rinkodaros procesų.

„Šiuo metu šalyje dizaino ir šios srities specialistų rengimas buvo suprantamas gana siaurai, pagrindinė spraga – inžinerinio išsilavinimo tradicijų praradimas. Atsižvelgdami į Lietuvos pramonininkų konfederacijos pastabas  ir pažangią užsienio patirtį, mes dizaineriams suteiksime kompleksinių meno, verslo ir inžinerijos žinių, kurios reikalingos industrinių produktų gamybai,“ – apie pramonės gaminių dizaino studijų programos atsiradimą sakė VGTU Architektūros fakulteto dekanas Rimantas Buivydas.

Naujoji studijų programa orientuota į šiuolaikinės dinamiškos rinkos poreikius ir skatins teorines žinias kuo greičiau pritaikyti praktinėje veikloje. Jau nuo antro kurso numatoma organizuoti kompleksinius projektus, kurių metu studentai kurs originalius ir realiai pritaikomus įvairių tipų industrinių gaminių projektus.

Praktinių darbų atlikimui ir savo idėjų realizavimui pramonės gaminių dizaino specialybės studentai galės naudotis moderniomis VGTU Mechanikos fakulteto laboratorijomis ir jų suteikiamomis galimybėmis.

Abiturientams, stojantiems į pramonės gaminių dizaino studijų programą, konkursinis balas vedamas iš matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros egzaminų rezultatų bei fizikos ir užsienio kalbos metinių pažymių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »