Prasideda registracija į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

Nuo sausio 21 d. visos mokyklos, organizacijos, ketinančios tapti iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dalyvėmis, kviečiamos registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt. Registruojantis reikia įrašyti savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą. Registruotis galima iki kovo 10 d. „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ numatyta kovo 18–24 dienomis.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ vyks ketvirtą kartą, iki šiol akcija vadinta „Savaitė be patyčių". Projekto iniciatoriai – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija“ kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie renginių, kuriais siekiama neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

„Nors Lietuvoje ir yra taikomos patyčių prevencijos priemonės, mokyklos vykdo įvairias programas, tačiau neišvengiamai tiek vaikai, tiek suaugusieji vis dar susiduria su patyčių reiškiniu, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Žiniasklaidoje, televizijoje, politikoje vykstantis kitų žeminimas rodo netinkamą pavyzdį vaikams ir taip silpnina vykdomų Lietuvoje prevencinių programų poveikį. Būtent dėl to veiksmo savaitės tikslas yra įtraukti ne vien ugdymo įstaigas, bet visą visuomenę“.

Patyčias patiriančių vaikų procentas Lietuvoje išlieka vienas didžiausių tarp kitų pasaulio šalių. Šie duomenys paaiškėjo, 2012 metų viduryje Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus 2009–2010 metais 38 šalyse ar regionuose atliktos Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatus. Labiau už mūsų šalies vaikus tyčiotis iš kitų yra linkę tik latviai ir rumunai. Dažniausiai patyčias mūsų šalyje patiria vienuolikos metų vaikai: 27 proc. mergaičių ir 32 proc. berniukų. Labiau linkę tyčiotis berniukai, o patyčių dažniausiai griebiasi 15-mečiai. Smurto ir patyčių mažinimas yra būtinas norint užtikrinti kokybišką ugdymą vaikams – vienas iš naujos Vyriausybės tikslų – smurto ir patyčių išgyvendinimas mokyklose.

„Vaikų linija“ kartu su JAV ambasada Lietuvoje rengia moksleivių kūrybinių darbų konkursą „Tyčiotis Negalima Draugauti“, kurio tikslas paskatinti moksleivius galvoti apie savo vaidmenį patyčių situacijoje ir kaip jie galėtų prisidėti prie patyčių mažinimo. Savo mintis konkurso dalyviai kviečiami kūrybiškai perteikti naudojant įvairias meno raiškos priemones. Vaizdo filmus ir plakatus 10–12 kl. moksleiviai turėtų siųsti į „Vaikų liniją“ iki kovo 1 d.

Šiais metais „Vaikų linija“ planuoja daugiau dėmesio skirti elektroninių patyčių problemai. „Vaikų linija“ yra projekto „Saugesnis internetas“ partnerė ir nuo 2011 m. teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su grėsmėmis elektroninėje erdvėje.

Kampanija „BE PATYČIŲ“ vyksta nuo 2004 metų. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Jos metu išleidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt. Bėgant metams į projektą įsitraukia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenei žmonių. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama ne tik kurti saugesnę aplinką mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą ir šviesti visuomenę.
Projekto partnerė yra Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »