Prasideda registracija į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

Nuo sausio 21 d. visos mokyklos, organizacijos, ketinančios tapti iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ dalyvėmis, kviečiamos registruotis svetainėje www.bepatyciu.lt. Registruojantis reikia įrašyti savo organizacijos pavadinimą, kontaktus ir planuojamų veiklų aprašymą. Registruotis galima iki kovo 10 d. „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ numatyta kovo 18–24 dienomis.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ vyks ketvirtą kartą, iki šiol akcija vadinta „Savaitė be patyčių". Projekto iniciatoriai – emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija“ kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie renginių, kuriais siekiama neleisti pamiršti apie tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

„Nors Lietuvoje ir yra taikomos patyčių prevencijos priemonės, mokyklos vykdo įvairias programas, tačiau neišvengiamai tiek vaikai, tiek suaugusieji vis dar susiduria su patyčių reiškiniu, – sako „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Žiniasklaidoje, televizijoje, politikoje vykstantis kitų žeminimas rodo netinkamą pavyzdį vaikams ir taip silpnina vykdomų Lietuvoje prevencinių programų poveikį. Būtent dėl to veiksmo savaitės tikslas yra įtraukti ne vien ugdymo įstaigas, bet visą visuomenę“.

Patyčias patiriančių vaikų procentas Lietuvoje išlieka vienas didžiausių tarp kitų pasaulio šalių. Šie duomenys paaiškėjo, 2012 metų viduryje Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus 2009–2010 metais 38 šalyse ar regionuose atliktos Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatus. Labiau už mūsų šalies vaikus tyčiotis iš kitų yra linkę tik latviai ir rumunai. Dažniausiai patyčias mūsų šalyje patiria vienuolikos metų vaikai: 27 proc. mergaičių ir 32 proc. berniukų. Labiau linkę tyčiotis berniukai, o patyčių dažniausiai griebiasi 15-mečiai. Smurto ir patyčių mažinimas yra būtinas norint užtikrinti kokybišką ugdymą vaikams – vienas iš naujos Vyriausybės tikslų – smurto ir patyčių išgyvendinimas mokyklose.

„Vaikų linija“ kartu su JAV ambasada Lietuvoje rengia moksleivių kūrybinių darbų konkursą „Tyčiotis Negalima Draugauti“, kurio tikslas paskatinti moksleivius galvoti apie savo vaidmenį patyčių situacijoje ir kaip jie galėtų prisidėti prie patyčių mažinimo. Savo mintis konkurso dalyviai kviečiami kūrybiškai perteikti naudojant įvairias meno raiškos priemones. Vaizdo filmus ir plakatus 10–12 kl. moksleiviai turėtų siųsti į „Vaikų liniją“ iki kovo 1 d.

Šiais metais „Vaikų linija“ planuoja daugiau dėmesio skirti elektroninių patyčių problemai. „Vaikų linija“ yra projekto „Saugesnis internetas“ partnerė ir nuo 2011 m. teikia pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su grėsmėmis elektroninėje erdvėje.

Kampanija „BE PATYČIŲ“ vyksta nuo 2004 metų. Pagrindinis iniciatyvos tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Jos metu išleidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt. Bėgant metams į projektą įsitraukia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenei žmonių. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama ne tik kurti saugesnę aplinką mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą ir šviesti visuomenę.
Projekto partnerė yra Švietimo ir mokslo ministerija.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »