Profesinės mokyklos kviečia į atvirų durų dieną

Publikuota: 2014 m. balandžio 4 d. penktadienis

Balandžio 10 d. 12–17 val. daugumoje šalies profesinių mokyklų vyks atvirų durų diena. Mokiniai, jų tėvai kviečiami apsilankyti, susipažinti su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti.

„Šiais mokslo metais į profesines įstojo rekordinis skaičius mokinių, dešimtadaliu daugiau nei planuota. Manau, kad populiarumą lemia ir besikeičiantis visuomenės požiūris į amato vertę, ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa, ir modernus profesinis rengimas. Profesinis mokymas keičiasi iš esmės. Dauguma mokyklų turi atnaujintas mokymo bazes, kur mokoma dirbti naujausia įranga. Atėjęs į profesinę mokyklą žmogus įgyja kvalifikaciją ir gauna darbą, neretai labai neblogai mokamą, arba sukuria savo verslą“, - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Pastaraisiais metais profesinėse mokyklose kuriami modernūs sektoriniai praktinio mokymo centrai, aprūpinti pačia naujausia įranga, kurią naudoja gamybos, verslo įmonės. Profesijos mokytojai taip pat atnaujina savo žinias ir įgūdžius stažuodamiesi verslo bendrovėse. Bendradarbiaudamos su darbdaviais, profesinės mokyklos rengia tokius darbuotojus, kurių reikia darbo rinkai.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Teikiamas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas ir kartu profesinė kvalifikacija. Apie 70 proc. viso mokymosi laiko skiriama praktikai.

Iš viso daugiau  kaip 70  šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo apie 400 įvairių profesinio mokymo programų: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir kt.

Kaip rodo pastarųjų metų mokinių pasirinkimai, dažniausiai norima įgyti statybininko, automechaniko, virėjo specialybę. Mažiausiai populiarios, bet darbo rinkoje paklausios, metalo apdirbimo ir mėsos perdirbimo kvalifikacijos.

Lietuvos profesinės mokyklos siūlo ne tik stiprina praktinį mokymą, bet ir daug dėmesio skiria mokinių saviraiškai, užimtumui, prevencijai. Beveik kiekvienoje profesinio mokymo įstaigoje veikia sporto, menų, šokio, dainavimo,  kolektyvai.

Profesinių mokyklų mokiniai gauna stipendiją, suteikiamas bendrabutis.

Iš viso Lietuvos profesinėse mokyklose mokosi per 46 tūkst. mokinių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »