Scenoje varžysis mokslininkai

Publikuota: 2012 m. gegužės 22 d. antradienis

Ką bendro turi archeologija ir Agata Kristi? Ar gali aritmetinė formulė padėti išsirinkti gerą žmoną? Į šiuos klausimus stovėdami scenoje šį šeštadienį atsakys jaunieji mokslininkai, dalyvaujantys Britų tarybos projekte „Šlovės laboratorija“. Kas taps geriausiu ir laimės galimybę atstovauti Lietuvą tarptautinio konkurso finale Jungtinėje Karalystėje vyksiančiame Čeltenhemo mokslo festivalyje, sužinoti galės visi norintys, nes renginys atviras ir nemokamas.

Projekto finaliniame renginyje, kuris vyks Nacionalinėje dailės galerijoje, susirungs biologijos, medicinos, matematikos, chemijos, farmacijos ir kitų sričių mokslininkai ir studentai. Jų užduotis – sukurti intrigą ir sudominti klausytojus sudėtinga moksline tema vos per tris minutes. Dalyvių pasirodymus vertins komisija, kurioje – LTV programų direktorius Rolandas Maskoliūnas, VU Biochemijos instituto Bioelektrochemijos ir biospektroskopijos skyriaus vedėjas doc. dr. Gintaras Valinčius, KTU Fundamentalųjų mokslų fakulteto Fizikos katedros habilituotas fizinių mokslų daktaras prof. Arvaidas Galdikas ir Lietuvos energetikos instituto  Hidrologijos laboratorijos mokslo darbuotoja, technologijos mokslų daktarė  Diana Meilutytė-Barauskienė.

Lietuvoje antrus metus rengiamas konkursas siekia paraginti tiksliųjų ir gamtos mokslų mokslininkus, mokytojus ir studentus pasidalinti mokslo idėjomis su visuomene. Projekto organizatoriai meta iššūkį: ar pavyks sudėtingą mokslinį klausimą atskleisti taip, kad suprastų kiekvienas?

„Mokslas ir naujos idėjos – šiuolaikinio pasaulio variklis, todėl negalima leisti mokslo įdomybėms dulkėti archyvuose, paskęsti tarp formulių ir niekam nesuprantamų terminų. Nebe pirmus metus traukiame mokslininkus ir jų idėjas į dienos šviesą ir tikime, kad šeštadienį į renginį susirinkę žiūrovai maloniai nustebs, o mokslo entuziastų gretos padidės“, – įsitikinusi renginį organizuojančios Britų tarybos projektų vadovė Lietuvoje Danguolė Kiznienė.

Anot jos, tokie projektai kaip „Šlovės laboratorija“ ne tik skatina mokslininkus išeiti į viešumą ir dalintis savo atradimais, bet ir augina jaunąją mokslininkų kartą. „Norėdami įkvėpti jaunimą rinktis mokslo kelią, visų pirma turime parodyti, kad mokslininko darbas yra įdomus ir įtraukiantis“, – sakė D. Kiznienė.

Projekto dalyviai sėmėsi patirties iš garsaus britų mokslo žurnalisto, milijonines auditorijas sutraukusio filmo apie pirmąjį kosmonautą Jurijų Gagariną „Pirmoji orbita“ režisieriaus dr. Christopherio Riley. Mokslo naujovių entuziastas, pirmosios tiesioginės BBC transliacijos internetu iniciatorius, daugelio kultinių BBC mokslinių laidų bendraautoris Lietuvos mokslo talentus mokė, kaip savo aistra mokslui užkrėsti kitus. Viešojo kalbėjimo įgūdžius ištobulinti  mokslo talentams padėjo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Adrija Čepaitė.

Projekto „Šlovės laboratorija“ finalą ves žurnalistas Ignas Krupavičius. Renginys vyks šeštadienį, gegužės 26 d. 14 valandą Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje. Įėjimas nemokamas.

Projekto iniciatorius – Britų taryba Lietuvoje. Projekto draugas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje www.facebook.com/BritishCouncilLithuania.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »