Studentai protestavo prieš valdančiųjų sprendimus, priimamus „už uždarų durų“

Publikuota: 2012 m. gruodžio 15 d. šeštadienis

Šią savaitę, trečiadienį, prie Seimo milžiniškomis žirklėmis buvo karpomi saitai tarp Vyriausybės ir akademinės bendruomenės – tokiu spektakliu studentai mėgino atkreipti sprendimų priėmėjų dėmesį į aukštojo mokslo problemas.

Pasak teatralizuoto protesto organizatorės Lietuvos studentų sąjungos prezidento Dainiaus Dikšaičio, naujosios Vyriausybės programoje įtvirtintos su aukštuoju mokslu susijusios nuostatos nesutampa su studentų nuomone bei poreikiais.

„Lietuvos studentų sąjunga, atstovaudama šalies studentiją, tiek prieš šį rudenį įvykusius Seimo rinkimus, tiek paaiškėjus jų rezultatams aktyviai siekė užmegzti konstruktyvų dialogą su sprendimų priėmėjais bei dalyvauti su aukštojo mokslo situacija susijusių sprendimų priėmimo procese.

Nepaisant šių pastangų ir viešai reiškiamos studentų nuomonės, XVI Vyriausybės pristatytoje programoje įtvirtintos nuostatos dėl pokyčių aukštojo mokslo sistemoje buvo priimtos, nesitariant su akademine Lietuvos bendruomene ir nesutampa su jos nuomone bei poreikiais. Mūsų tikslas – kad studentai galėtų dalyvauti priimant sprendimus nepriklausomai nuo to, kokia politinė jėga sudaro valdančiųjų daugumą“, – sakė D. Dikšaitis.

Greta Seimo rūmų surengtame proteste studentai inscenizavo ryšio tarp Vyriausybės ir akademinės bendruomenės nutrūkimą – valdančiuosius simbolizuojantis protesto dalyvis didelėmis žirklėmis karpė tarp studentijos ir sprendimų priėmėjų nutiestus saitus.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas bei organizacijos atstovai taip pat dalyvavo tą pačią dieną vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, kuriame buvo pristatytos Lietuvos studentų sąjungos parengtos rekomendacijos Vyriausybės programos dalims, susijusioms su aukštojo mokslo sistemos padėtimi šalyje.

Studentų parengtose rekomendacijose raginama ne rengti naujas valstybines mokslo ir studijų strategijas, bet įgyvendinti jau sukurtąją. Pasak protesto organizatorių, Vyriausybės programoje įtvirtintas siekis specialistų rengimą aukštosiose mokyklose vykdyti ilgalaikių sutarčių pagrindu, nevalstybinėse aukštosiose mokyklose studijas finansuoti tik esant valstybės užsakymui neatitinka Lietuvos įstatymų.

„Ši nuostata galimai neatitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurisprudencijos. Dar 2008 m. kovo 20 d. LR Konstitucinio Teismo nutarime konstatuota, jog „Įgaliojimus nustatyti realią ir racionalią studijų kainą – ir tą, kurią turi mokėti asmenys, priimti studijuoti savo lėšomis, ir tą, kurią turi mokėti asmenys, rengiami tenkinant valstybės nustatytą specialistų poreikį, jeigu jų mokymasis neatitinka įstatymo nustatytų gero mokymosi kriterijų – turi pačios valstybinės aukštosios mokyklos“, – aiškino D. Dikšaitis.

Lietuvos studentų sąjunga pateikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui konkrečių rekomendacijų, leisiančių programos nuostatoms tinkamiau atstovauti studentų interesams ir patenkinti akademinės bendruomenės poreikius, sąrašą.

„Komitetas išklausė mūsų pristatytus siūlymus, tačiau programai buvo pritarta jų nepaisant ir programos nuostatų nekeičiant. Siūlymai bus pateikti programos rengėjams, todėl viliamės, jog studentų nuomonė neliks neišgirsta“, – sakė D. Dikšaitis.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »