Studijos bus orientuotos į absolventų kompetencijas ir darbo rinkos poreikius

Publikuota: 2015 m. spalio 19 d. pirmadienis

Nauji reikalavimai studijų programoms įpareigoja aukštąsias mokyklas studijas orientuoti į konkrečius tikslus ir studentų bei darbo rinkos poreikius. Tam prielaidas sudaro švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės patvirtinti nauji studijas reglamentuojantys dokumentai – 52 studijų krypčių aprašai.

„Nauji reikalavimai studijų programoms pradeda naują studijų organizavimo etapą. Pagal naujuosius aprašus universitetai ir kolegijos, siūlydami studijas, turės atsižvelgti tiek į studentų, tiek į darbdavių reikmes, į aiškiai apibrėžtas kompetencijas, kurias studentas įgis studijų metu. Tai didelis žingsnis į priekį studijų kokybės prasme“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.

Studijų krypčių aprašai – tai naujos kartos studijas reglamentuojantys dokumentai, parengti siekiamų rezultatų pagrindu. Jie nurodo kompetencijas, gebėjimus ir žinias, kuriuos studentas įgis pasirinkęs atitinkamos krypties studijų programą, apibrėžia studijų programų vykdymo reikalavimus.

Rengiant 52 naujuosius studijų krypčių aprašus dalyvavo ne tik akademinės bendruomenės atstovai, bet ir darbdaviai, kiti socialiniai partneriai. Aprašai buvo aptarti su visomis suinteresuotomis grupėmis.

Pagal naujuosius aprašus bus rengiamos, vykdomos, tobulinamos ir akredituojamos studijų programos. Aukštosios mokyklos įpareigotos savo vykdomas studijų programas suderinti su naujaisiais aprašais iki 2016 m. birželio 1 d.

Studijų krypčių aprašai parengti įgyvendinant Studijų kokybės vertinimo centro vykdomą projektą „Studijas reglamentuojančių aprašų sistemos plėtra“. Projektas finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Su patvirtintais studijų krypčių aprašais galima susipažinti čia.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »