Studijų sąlygos VDU sulaukė puikaus įvertinimo

Publikuota: 2013 m. birželio 23 d. sekmadienis

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) atitinka visus studijų sąlygų ir jų organizavimo kokybės reikalavimus, teigiama neseniai atliktame universiteto 2010–2012 metų realiųjų išteklių vertinime. Tyrimą vykdė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, pagal standartinius kriterijus reguliariai vertinantis visas Lietuvos aukštąsias mokyklas.

„Nagrinėdami pastarųjų trejų metų universiteto veiklos duomenis, vertintojai neturėjo priekaištų nė vienoje iš esminių sričių – materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių, studentų kaitos ar biudžeto lėšų panaudojimo. Džiugu matyti, kad studijų sąlygos VDU atitinka visus kriterijus, o dažnai demonstruojame ir geresnius nei norminiai rodiklius“, – sakė universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka.

Tyrimo metu buvo analizuojami universiteto veiklos duomenys keturiose srityse: materialiųjų išteklių studijoms pakankamumas ir prieinamumas; pedagoginio ir administracinio personalo sudėtis, struktūra ir kvalifikacija; priimamų studijuoti asmenų akademinis pasirengimas ir pasirenkamų studijų motyvacija, studentų skaičiaus kaita; aukštosios mokyklos valstybės biudžeto lėšų naudojimo veiksmingumas.

Vertinant materialiuosiuos išteklius, pažymėta, kad per pastaruosius trejus metus universitetas ypač daug investavo į informacinių technologijų, technologinės ir meninės kūrybos įrangos, pastatų ir patalpų, bibliotekos fondų atnaujinimą. 97 proc. universiteto patalpų veikia bevielis interneto ryšys, bibliotekoje įrengta pakankamai darbo vietų – tiek paprastų, tiek ir kompiuterizuotų.

Universitete pasiektas optimalus dėstytojų ir studentų santykis, užtikrinantis kokybiškų studijų organizavimą. „Dėstytojų, turinčių mokslinį laipsnį arba pripažintų kaip nusipelnę menininkai, rodiklis irgi aukštas – per pastaruosius metus jų skaičius viršija 70 procentų“, – teigė Z. Lydeka.

Tyrimas atskleidė, kad į universitetą įstoję asmenys pasižymi aukšta motyvacija bei yra joms tinkamai pasiruošę. „2012 metais savo noru nutraukusių studijas studentų skaičius pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopos studijų programose yra nedidelis“, – džiaugėsi VDU rektorius.

Teigiamai įvertintas ir universiteto valstybės biudžeto lėšų panaudojimo veiksmingumas. Remiantis tyrimo rezultatais, 2012 m. tarp įstojusiųjų į valstybės finansuojamas vietas, VDU bakalauro ir vientisąsias studijas baigė 88 proc.; magistrantūros studijas – 93 proc., doktorantūros – 73 proc. absolventų.

Ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame kontekste VDU atpažįstamas kaip moderni aukštoji mokykla, atitinkanti šiandieninius kokybės standartus. Tai liudija pasaulio aukštųjų mokyklų reitingo „QS World University Rankings 2012/2013“ rezultatai: VDU jame pateko tarp 600–700 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Aukštais balais už pasiekimus įvairiose srityse universitetas įvertintas ir atliekant „QS Stars“ aukštojo mokslo kokybės auditą. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »