Sukurtas didmiesčių gyventojams skirtas elektrinis paspirtukas

Publikuota: 2016 m. spalio 3 d. pirmadienis

Ūkio viceministras Marius Skarupskas buvo vienas pirmųjų, išbandžiusių naują transporto priemonę – elektrinį paspirtuką. Išradimą buvo galima pamatyti bei išbandyti ir renginių ciklo „Inovacijų savaitė“ verslo ir mokslo pikniko metu, vykusiu šalia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) centrinių rūmų. 

Geltonos spalvos išradimas – Ričardo Lesčinsko kūrinys. VGTU „LinkMenų fabrike“ besidarbuojantis kūrėjas, čia pagaminęs ir elektrinį paspirtuką, neabejoja – ši transporto priemonė kuo puikiausiai tiks didmiesčių gyventojams keliauti į darbą, paskaitas ir visur, kur tik užsigeisite.

„Mintis kurti tokią transporto priemonę kilo visai paprastai – tiesiog mąsčiau apie patogią transporto priemonę pasiekti darbo vietą. Kadangi vasaros metu turėjau šiek tiek laisvo laiko, jį paskyriau šio projekto įgyvendinimui. Po vieno įkrovimo jis gali nuvažiuoti net 50 kilometrų – taigi, to visiškai užtenka keletui kelionių į darbą ir atgal. Elektrinis paspirtukas puikiai pritaikytas mūsų reljefui, nes, sakykime, su dviračiu užvažiuoti į Vilniaus Šeškinės kalną nėra taip paprasta. Ši transporto priemonė turi didelius, komfortiškus ratus, o tai leidžia lengvai važinėti sostinės ir kitų didesnių miestų gatvėmis“, – sako VGTU „LinkMenų fabriko“ komandos  narys R. Lesčinskas.

Ričardo teigimu, gimti naujai transporto priemonei padėjo naujausios, tačiau jau masiškai prieinamos technologijos: ličio akumuliatoriai, bešepetėliniai varikliai ir pan. Kūrimo procese didžiausias iššūkis buvo surasti tinkamą dydžio, greičio, patogumo ir kainos balansą. Šiuo metu transporto priemonė gali išvystyti iki 25 kilometrų greitį per valandą – toks galingumas pasirinktas atsižvelgiant į Lietuvos įstatymus. 

„Dažnai sulaukiu klausimų, ar nenorėčiau sukurti panašaus, tik mažesnio paspirtuko. Žinoma, tai padaryti būtų tikrai galima, tačiau nuo to nukentėtų patogumas bei vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas. Šiuo metu jo prototipas yra tobulinamas VGTU „LinkMenų fabrike“. Paspirtuko kūrimas šioje erdvėje puikiai iliustruoja tai, kad čia po vienu stogu galima padaryti viską: nuo metalo konstrukcijos iki elektronikos ir galiausiai visiškai išbaigto produkto“, – pasakojo R. Lesčinskas. 

Paklausus apie masinę gamybą, Ričardas teigė, jog, pajutus susidomėjimą, tai gana reali perspektyva. Tiesa, kiek šis gaminys kainuotų rinkoje, kol kas atsakyti negali.Be minėtojo išradimo, verslo ir mokslo pikniko metu dalyviai galėjo išbandyti ir kitus VGTU sukurtus prietaisus, paskanauti inovacijomis persismelkusių patiekalų, sudalyvauti nuotaikingoje diskusijoje. Šį „Inovacijų savaitės“ renginį organizavo „Saulėtekio slėnio” mokslo ir technologijų parkas, VGTU ir Vilniaus universitetas.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »