Tarptautinėje architektūros parodoje Venecijoje – VGTU profesoriaus darbas

Publikuota: 2017 m. sausio 3 d. antradienis
Venecijoje baigėsi pusmetį trukusi 15-toji Tarptautinė architektūros paroda pavadinta „15th International Architecture Exhibition – la Biennale  di Venezia 2016“, į kurią išstatyti savo kūrybą jungtiniame Baltijos šalių paviljone kartu su keliais žymiais Lietuvos architektais buvo pakviestas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Urbanistikos katedros profesorius emeritas Jurgis Vanagas.
 
Dideliame atskirame stende buvo išstatyti jo sukurtų Vilniaus ir Kauno dvimiesčio projektinių pasiūlymų medžiaga: urbanistinių bendrųjų planų originalai, konceptualūs jų variantai, originalios spalvotos studijinės schemos, preliminarūs eskizai, darbinės alternatyvos, dvimiesčio įkorporavimo į Baltijos jūros regiono miestų tinklą žemėlapiai, rankraščiai  ir kt. Su savo projektais, eskizais, vizijomis ir futuristiniais apmąstymais joje dalyvavo  architektai iš  64 pasaulio šalių. 
 
Šios ekspozicijos rengėjai pasakojo, kad dvimiesčiu – Lietuvos urbanistine naujove – Venecijoje itin susidomėta. Prieš keletą metų panašioje parodoje dvimiestis buvo gavęs „Europos ateities regiono“ sertifikatą.
J. Vanago teigimu, eksponuotas projektinis pasiūlymas įprasmina ir pagrindžia Lietuvoje  pradėtą administracinės dekoncentracijos politiką (dviejų ministerijų perkėlimą į Kauną, regionų reikšmės suaktyvinimą ir kt.), taip pat greitojo viešojo keleivinio transporto – metropoliteno – Vilniuje idėjos atgaivinimą.
 
Iš Venecijos grįžę Baltijos paviljono Lietuvos ekspozicijos kuratoriai kartu su profesoriui grąžinta parodoje eksponuota medžiaga įteikė Bienalės dalyvio sertifikatą ir parodos komisariato padėką.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »