Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 25 d. pirmadienis

Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. Vis daugiau ukrainiečių atvyksta į VDU patobulinti anglų kalbos žinias, profesinius įgūdžius, paragauti kitokios kultūros.

VDU surengtuose intensyviuose kalbų kursuose  CLUE (angl. Culture & Language: Unique Experience) dalyvavo moksleiviai ir studentai iš užsienio, norintys pasigilinti anglų kalbos žinias ir jaustis tvirčiau dėl savo ateities. VDU jie tvirtino radę aukštos kokybės švietimo sąlygas, kurios vėliau turėtų atverti platesnes karjeros galimybes.

„Anglų kalba naudojama visur užsienyje. Ateityje ji man suteiks daug galimybių“, – vylėsi Charkovo gimnazijos moksleivė Anastasija. Jai, kaip ir kitiems kursų dalyviams, Vytauto Didžiojo universitete patiko galimybė visiems studentams mokytis su specialybe tiesiogiai nesusijusių dalykų ir glaudesnis bendravimas su dėstytojais. „Čia daugiau asmeninio kontakto, dėstytojai draugiškesni, stengiasi padėti kuo gali“, – sakė Ana, studijuojanti Charkovo teisės mokykloje.

Laikinojoje sostinėje iki rugpjūčio pradžios viešėjo ir dar viena ukrainietė – Ieva Beliavciv, studijuojanti reklamą ir viešuosius ryšius Ukrainos spaudos akademijoje. Ši lietuvių kilmės studentė drauge su jaunimu iš Brazilijos, JAV, Vokietijos ir Rumunijos dalyvavo VDU vasaros stažuočių programoje „Summer Internship Program“ (SIP).

Stažuočių dalyviai klausėsi paskaitų apie Lietuvą, mokėsi lietuvių kalbos, susitiko su darbdaviais, dirbančiais jų studijų srityje, ir dalyvavo kultūrinėje programoje, kurios metu susipažino su Kaunu, Vilniumi ir Trakais, keliavo laivu Nemuno upe ir dalyvavo kitose ekskursijose bei užsiėmimuose.

„Esu buvusi Lietuvoje, tačiau ne Kaune, tad tai buvo mano pirmasis apsilankymas šiame gražiame mieste. Man jis labai patiko, nes priminė mano gimtąjį Lvovą. Apie Lietuvą jau žinojau daug, nes tai mano antroji gimtinė, tačiau SIP programos dėka įgijau naujos patirties ir šiek tiek profesinių įgūdžių“, – pasakojo Ieva. Studentė apie stažuotes sužinojo iš mamos lietuvės, dirbančios Lietuvos konsulate Ukrainoje.

Kalbėdama apie dabartinę padėtį savo tėvynėje, mergina teigė, kad žmonės neramiai laukia, kuo viskas baigsis, ir nenori, kad šalis būtų suskaldyta. „Rytuose situacija baisi ir sudėtinga, taikūs žmonės miršta. Tai jau ne revoliucija, o tikras karas, todėl studentai gali nebent tapti savanoriais ir eiti į kariuomenę. Tačiau faktas tas, kad būtent studentai ir pradėjo revoliuciją Kijeve, norėdami įstoti į Europos Sąjungą“, – pažymėjo Ieva.

Sudėtinga situacija Ukrainoje skatina studentus rinktis mokslus užsienyje, dairytis į universitetus, siūlančius europietišką aukštąjį išsilavinimą. Vis daugiau jų patrauklias sąlygas randa Lietuvoje – susidomėjimas dar išaugo po to, kai antrame pagal dydį Ukrainos mieste Charkove praėjusį spalį buvo atidaryta Vytauto Didžiojo universiteto atstovybė.

Pernai spalio pabaigoje įsteigta atstovybė aktyviai stiprina Lietuvos ryšius su Ukraina, plėtoja tarptautinę socialinę partnerystę. VDU rengia bendrus projektus kartu su Kijevo ir Charkovo aukštosiomis mokyklomis: jungtines studijų programas, akademinius mainus, mokslininkų bendradarbiavimą. Praėjusiais metais įsteigtas specialus akademinio bendradarbiavimo fondas, remiantis Rytų partnerystės šalių, ypač Ukrainos, piliečių studijas VDU.

Šaltinis: vdu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »