Užsienio studentai Lietuvoje mokosi kurti mobiliąsias programėles

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 12 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) įkurtoje  Mobilių aplikacijų laboratorijoje gimė pirma tarptautinė mobilioji programėlė, kurią sukūrė Turkijos studentai, studijuojantys pagal ERASMUS studijų mainų programą.

Užpildė nišą rinkoje

Keturi Turkijos studentai Süleyman Akgül, Sefa Oduncuoğlu, Abdullah Akın Yardım ir Berivan Koç sukūrė mobiliąją programėlę „Sinemaskop“ (https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.appcamp.cinema.turkey), kuri skirta gero kino mėgėjams ir kino teatrų lankytojams, gyvenantiems didžiuosiuose Turkijos miestuose: Stambule, Ankaroje, Bursoje ir Antalijoje. Kino mėgėjai, turintys išmaniuosius telefonus, su aplikacija gali greitai sužinoti, kokie filmai artimiausiu metu yra rodomi kino teatruose, įsikūrusiuose netoli jų gyvenamosios vietos.

Programėlės idėja kilo išanalizavus Turkijos kino teatrų rinkos dydį ir poreikius. Pastebėta, kad nėra tokios programėlės. Kuriant programėlę pravertė per studijas KTU įgytos žinios ir praktika. Turkijos studentai tikisi, kad programėlė išpopuliarės ir patiks Turkijos kino teatrų lankytojams, tad ją bus galima tobulinti toliau.

Žinios iš Lietuvos

Studijuodami KTU ir atlikdami praktiką „App Camp“ įmonėje Turkijos studentai įgijo vertingų žinių ir patirties: pavyzdžiui, kaip planuoti projekto komandos darbus, kaip įvertinti vartotojų poreikius, kaip analizuoti ir projektuoti informacines sistemas, kaip valdyti projekto rizikas ir kita. Šias žinias jie pritaikė kuriant mobilią aplikaciją „Sinemaskop“.

„App Camp“ Kauno padalinio vadovas Ramūnas Keliuotis džiaugiasi Turkijos studentų užsidegimu ir noru kurti vertę teikiančias išmaniųjų telefonų programėles. Sujungus jaunatvišką energiją ir „App Camp“ patirtį bus tiesiamas lietuviškų sprendimų eksporto tiltas į Centrinės Azijos regioną.

KTU Inovacijų centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, mobiliųjų aplikacijų laboratorijose kartu su lietuviais studentais mielai dirba ne tik Turkijos, bet ir Indijos, Azerbaidžano, Baltarusijos studentai. „Skirtingų tautų bendradarbiavimas labai naudingas, ypač mišrioms komandoms, nes taip atsiranda globalesnės ir išskirtinesnės idėjos, kitas požiūris į mobilių aplikacijų projektus ir skirtingus rinkos vartotojų poreikius. Manau, kad tai ne paskutinis tarptautinis projektas“, – sakė IVC direktorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »