Užsienio studentai Lietuvoje mokosi kurti mobiliąsias programėles

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 12 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) įkurtoje  Mobilių aplikacijų laboratorijoje gimė pirma tarptautinė mobilioji programėlė, kurią sukūrė Turkijos studentai, studijuojantys pagal ERASMUS studijų mainų programą.

Užpildė nišą rinkoje

Keturi Turkijos studentai Süleyman Akgül, Sefa Oduncuoğlu, Abdullah Akın Yardım ir Berivan Koç sukūrė mobiliąją programėlę „Sinemaskop“ (https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.appcamp.cinema.turkey), kuri skirta gero kino mėgėjams ir kino teatrų lankytojams, gyvenantiems didžiuosiuose Turkijos miestuose: Stambule, Ankaroje, Bursoje ir Antalijoje. Kino mėgėjai, turintys išmaniuosius telefonus, su aplikacija gali greitai sužinoti, kokie filmai artimiausiu metu yra rodomi kino teatruose, įsikūrusiuose netoli jų gyvenamosios vietos.

Programėlės idėja kilo išanalizavus Turkijos kino teatrų rinkos dydį ir poreikius. Pastebėta, kad nėra tokios programėlės. Kuriant programėlę pravertė per studijas KTU įgytos žinios ir praktika. Turkijos studentai tikisi, kad programėlė išpopuliarės ir patiks Turkijos kino teatrų lankytojams, tad ją bus galima tobulinti toliau.

Žinios iš Lietuvos

Studijuodami KTU ir atlikdami praktiką „App Camp“ įmonėje Turkijos studentai įgijo vertingų žinių ir patirties: pavyzdžiui, kaip planuoti projekto komandos darbus, kaip įvertinti vartotojų poreikius, kaip analizuoti ir projektuoti informacines sistemas, kaip valdyti projekto rizikas ir kita. Šias žinias jie pritaikė kuriant mobilią aplikaciją „Sinemaskop“.

„App Camp“ Kauno padalinio vadovas Ramūnas Keliuotis džiaugiasi Turkijos studentų užsidegimu ir noru kurti vertę teikiančias išmaniųjų telefonų programėles. Sujungus jaunatvišką energiją ir „App Camp“ patirtį bus tiesiamas lietuviškų sprendimų eksporto tiltas į Centrinės Azijos regioną.

KTU Inovacijų centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, mobiliųjų aplikacijų laboratorijose kartu su lietuviais studentais mielai dirba ne tik Turkijos, bet ir Indijos, Azerbaidžano, Baltarusijos studentai. „Skirtingų tautų bendradarbiavimas labai naudingas, ypač mišrioms komandoms, nes taip atsiranda globalesnės ir išskirtinesnės idėjos, kitas požiūris į mobilių aplikacijų projektus ir skirtingus rinkos vartotojų poreikius. Manau, kad tai ne paskutinis tarptautinis projektas“, – sakė IVC direktorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »