VGTU veiksmai prieš akademinį nesąžiningumą

Publikuota: 2012 m. gegužės 26 d. šeštadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) jau šios sesijos metu naudos naują įrangą nesąžiningiems studentams gaudyti. Nusirašinėjimas per egzaminus pasinaudojant ausinėmis jau nebe naujiena, tad universitetas, atitinkamai reaguodamas į esamą situaciją, šiai problemai spręsti panaudos technologiją, kuria galima užfiksuoti degtuko galvutės dydžio ausines.

Šiuo metu yra rengiama egzaminavimo naudojantis elektroninės kontrolės įranga tvarka. Nuo gegužės 21 d. technika naudojasi specialiai sudaryta komanda, kuri tikrina 1–3 kurso studentų egzaminus. Patvirtinus tvarką, įranga galės naudotis visi dėstytojai.

Tai tik viena pirmųjų priemonių kovojant su akademiniu nesąžiningumu. Greitai VGTU bus įdiegta kompiuterinė sistema, kuri leis rašto darbuose identifikuoti plagiatus ir sumažins galimybę pasinaudoti rašto darbus teikiančių įmonių paslaugomis. Taip pat kovojant su tokių įmonių veikla bus papildomai instruktuoti diplominių darbų rengimo vadovai, kurie stebi darbo rašymo procesą ir galės nesunkiai atpažinti nupirktą darbą.

Norime priminti, kad VGTU studentų žinių vertinimo tvarkos aprašo 33 punktas nurodo: „Nustačius nusirašymo ar kitokio nesąžiningumo faktą, dėstytojas į egzamino žiniaraštį įrašo atitinkamą žymą. Nuobaudą skiria dekanas. Mažiausia nuobauda už šį nesąžiningumą yra atitinkamo dalyko kartojimas, o aukščiausia nuobauda yra šalinimas iš universiteto. Atskirais atvejais esant motyvuotam studento prašymui dėl nuobaudos dydžio galutinį sprendimą gali priimti rektorius arba studijų prorektorius.“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »