VGTU vyks Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

Publikuota: 2015 m. balandžio 15 d. trečiadienis

Š. m. balandžio 17 dieną Vilniaus Gedimino technikos universiteto Verslo vadybos fakultete (VGTU VVF) organizuojama Respublikinė Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada, į kurią susirinks geriausius rezultatus regioniniuose turuose pademonstravę mokiniai. Šiemet VGTU aplankys 76 dalyviai iš 21 savivaldybės.  

Regioninis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados etapas įvyko vasario 27 d. Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Šilutės, Šiaulių, Visagino ir Vilniaus miestų vienoje iš mokyklų. Regioniniame etape iš viso dalyvavo 252 9–12 klasių mokiniai. Daugiausia dalyvių sulaukta iš Kauno miesto ir rajono mokyklų – 64.

„Atsižvelgiant į didelį moksleivių susidomėjimą bei platų regionų įsitraukimą, matome, jog šiuolaikinis jaunimas ne tik geba kritiškai vertinti ekonomines ir verslo problemas, bet ir aktyviai domisi ekonomine situacija Lietuvoje ir pasaulyje,“ – teigė VVF dekanė prof. Jelena Stankevičienė.  

Regioniniam olimpiados turui užduotis rengė VVF Socialinės ekonomikos ir vadybos, Įmonių ekonomikos ir vadybos bei Finansų inžinerijos katedrų dėstytojai. Olimpiados programa apėmė temas iš mikroekonomikos, makroekonomikos ir finansų: ekonomikos samprata, rinkos ekonomika, verslo organizavimas, valstybė ir jos biudžetas, ekonomikos augimas, ekonominė integracija ir Europos Sąjunga, pinigai ir bankai, verslo finansavimas, verslo apskaita ir kitas. Olimpiados užduotys buvo dviejų tipų: pradžioje mokiniams pateikti spręsti ekonomikos ir verslo uždaviniai, o vėliau – iš 30 klausimų sudarytas ekonomikos ir verslo žinių testas.

Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis ekonomika ir verslu, ugdyti rinkos ekonomikos supratimą. Olimpiada organizuojama 11–12 klasių kursus atitinkantiems mokiniams dviem etapais: pirmasis etapas – regioninis, antrasis etapas – šalies, į kurį kviečiami sėkmingiausiai regioniniame etape pasirodę dalyviai.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »