Vilniaus kooperacijos kolegija siūlo naują mažmeninės bankininkystės programą

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) būsimiems studentams siūlo naują „Mažmeninės bankininkystės ekonomikos“ studijų programą. Tai pirmoji Lietuvoje studijų programa, kuri atsižvelgs į kredito unijų specifiką, orientuosis į smulkesnįjį bankinio padalinio lygmenį.

Pasak VKK Ekonomikos ir finansų katedros vedėjos Ritos Davidavičienės, ši nauja studijų programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su bankais ir kredito unijomis. Todėl, tikimasi, kad programoje numatyti tikslai atitiks darbdavių poreikius, o glaudus bendradarbiavimas su įmonėmis ugdys ekonominės aplinkos pažinimo bei vertinimo praktinius įgūdžius, patikrins įgytas teorines žinias ir, svarbiausia, padidins įsidarbinimo galimybes. To, pasak programos rengėjų, dabar labiausiai ir trūksta. „Ekonomiškai mąstančio žmogaus poreikis rinkoje diktuoja naujas „madas“ studijose,“ – įsitikinusi R. Davidavičienė.

Esminis naujos programos siekis – rengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius analizuoti mažmeninės bankininkystės ekonominius ir statistinius rodiklius, konsultuoti asmeninių bei įmonių finansų valdymo, atsakingo skolinimo ir skolinimosi, indėlių valdymo klausimais. Svarbu, kad jie baigę sugebėtų vertinti ekonominę aplinką bei ūkinę informaciją, sisteminti, analizuoti tyrimų duomenis, rengti verslo, investicinius ir finansinius planus.

Nauja studijų programa papildys tradicines ir jau išpopuliarėjusias VKK siūlomas Buhalterinės apskaitos, Komunikacijos ir informacijos vadybos, Verslo ekonomikos, Verslo vadybos studijų programas. Be to, šiemet pirmą kartą siūloma ir dar keturi nauji pasirinkimai: Pardavimo valdymas, Komunikacinė verslo anglų kalba, Maitinimo verslo organizavimas bei Informacinių sistemų diegimas ir priežiūra.

Taip pat jau nuo ateinančių akademinių metų pradžios Švietimo ir mokslo ministerija planuoja įgyvendinti naują finansavimo skyrimo sistemą. Pagal ją geriausiems privačių universitetų ir kolegijų studentams bus skiriamos stipendijos, kurių dydis turėtų nesiskirti nuo studijų krepšeliams skiriamos pinigų sumos.

Septintą dešimtmetį skaičiuojanti Vilniaus kooperacijos kolegija – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje, rengiančių ekonominio profilio specialistus. Vilniaus ir Kauno padalinius turinčią kolegiją kasmet baigia apie 400 absolventų.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »