Vilniaus kooperacijos kolegijoje – nauja programa, taupysianti darbdavių lėšas

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Jau nuo rudens Vilniaus kooperacijos kolegijoje (VKK) bus pradėta dėstyti bene labiausiai darbdavių pageidauta Informacinių sistemų (IS) diegimo ir priežiūros studijų programa. Todėl ir naujos programos kūrėjai siekia, kad baigęs ją absolventas išmanytų ryšių su klientais valdymo (CRM), įmonės resursų valdymo (ERP), personalo valdymo (HRM), e-verslo, tiekimo (SCM) ir kitas informacines sistemas, sugebėtų pats pasirinkti arba konsultuoti pasirenkant tinkamą sistemą, įdiegti ir prižiūrėti ją. Baigęs studijas jis galės dirbti tiek diegėju, tiek konsultantu ir taip padės optimizuoti įmonės lėšas.

Pasak kolegijos vadovų, ši programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su verslu bei įvertinus būsimą paklausą. Tad apie tai, kuo naujoji programa naudinga būsimiems VKK absolventų darbdaviams, kalbame su įmonės „Stekas“, per dešimtmetį įdarbinusios daugiau nei 10 VKK studentų, direktoriaus pavaduotoju Kęstučiu Vipartu bei jo darbuotoja, buvusia VKK studente, o dabar jau dėstytoja Inga Mazurkevičiūte.

Kuo naujoji programa svarbi jūsų vadovaujamai įmonei?

K. Vipartas: Tokios programos poreikis brendo jau seniai. Mūsų produktas – programinė apskaitos įranga buhalteriams, todėl mums reikalingi studentai, kurie turi buhalterinį išsilavinimą ir išmano informacines technologijas, o ypač jau minėtas (CRM, ERP, HRM, SCM) informacines sistemas. Tačiau iki šiol kone kiekvieną įdarbinamą studentą tekdavo bent metus ruošti, kol jis galėdavo pradėti dirbti mūsų programinės įrangos konsultantu-diegėju. Taigi dabar, kai rinkoje atsiras IS diegimo specialistų, mes galėsime susikoncentruoti į pačios programinės įrangos kokybę, o ne į žmonių apmokymus.

Tikriausiai tokių būsimų specialistų laukia ir kitos įmonės?

K. Vipartas: Be jokios abejonės. Mūsų programinę įrangą naudojančios įmonės mūsų nuolat prašydavo surasti žmonių, kurie galėtų ir patys tvarkyti kompiuterizuotą apskaitą, ir organizuoti bei prižiūrėti  komandinį kompiuterizuotos apskaitos tvarkymo darbą su IS, o mes joms galėdavome pasiūlyti nebent studentą – būsimą buhalterį. Kitaip sakant, verslo įmonėms specialistų, kurie galėtų diegti ir prižiūrėti programinę įrangą, reikia net labiau nei mums patiems. Verslui stinga tokių žmonių, kurie suprastų, kaip rašomas projektas, kaip reikia diegti įrangą, į ką atkreipti dėmesį ją renkantis. Juk dabar dažniausiai renkamasi pagal atsiliepimus arba reklamą.

Kokios naudos gaus naująją programą pasirinkę studentai?

I. Mazurkevičiūtė: Dažnai buhalteris ar buhalterė neįsivaizduoja, kaip dirbti su programa, ypač mažesniuose miesteliuose. Todėl be galo reikalingi studentai, išmanantys ne tik buhalteriją, bet ir informacinių sistemų diegimą, kurie, esant reikalui, galės pakeisti ir IT administratorių – suderinti, patvarkyti, kad programa veiktų geriau.

Kuo naujoji programa papildys kitas VKK įgyjamas informacinių technologijų žinias?

I. Mazurkevičiūtė: Jau ir anksčiau VKK buvo dėstomos informacinės technologijos. Studentai supažindinami su dviem pagrindinėmis programomis, naudojamomis Lietuvoje – „Rivile“ ir „Steko“. Šios dvi programos parinktos kaip mokymo priemonės, o su kitomis – tik supažindinama. O naujoji studijų programa prisidės prie to, kad studentai sužinos, į ką atkreipti dėmesį, ruošiant diegimo projektą, ruošiantis įsigyti naują programinę įrangą, ją eksploatuojant, išmoks įrangą testuoti.

Ar ši programa turi analogų Lietuvoje?

K. Vipartas: Lietuvoje kitos tokios specialybės aš nematau. Tai arba IT, arba buhalterija ir buhalterinės programos – o tarpusavyje IT, IS, buhalterijos ir vadybos niekas nederina. Žinios įgyjamos pas tokius, kaip mes, praktikos metu. Dabar ir savo klientams galėsime siūlyti paruoštus profesionalius diegėjus ir konsultantus.

Kaip manote, ar darbo rinkai reikia daug tokių profesionalų?

K. Vipartas: Vien mes turime apie 1000 klientų, kurie dirba su mūsų programine įranga. „Rivilė“ jų turi dar daugiau. Ypač sudėtingiems klientams labai reikia tokių žmonių, nes konfliktai dažniausiai ir kyla dėl to, jog buhalteriai stiprūs savo srityje, bet nežino IT ir IS.

Ar tokie studentai ras darbo ir jūsų įmonėje?

K. Vipartas: Kolegija su mūsų programine įranga dirba nuo 1998 m.  Su ja netgi laikomas buhalterijos egzaminas. O mes einame dėstytojauti, kad pažintume ir sau išsirinktume geriausius studentus. Naujos programos sukūrimas dar labiau sustiprins šią kolegiją, leis jai geriau konkuruoti su kitomis. Juk verslininkams gauti tokį specialistą reikš sutaupyti metus laiko. Beje, mes vadovausime baigiamajam šią programą studijuojančių studentų darbui. Tai reiškia, kad mes jiems rasime realų klientą, o jie su mūsų priežiūra turės įdiegti sistemą, parengti aprašymą, dokumentaciją. Kitaip sakant, jie įgis visas darbdaviui reikalingas žinias ir neabejoju, kad tokių specialistų paklausa bus labai didelė.

Gal programoje yra kokių nors trūkumų?

I. Mazurkevičiūtė: Vienintelis trūkumas gali būti pačių studentų “kokybė”. Bet jei mokinys būtų gabus, tai, baigęs tokią programą, jis visa galva lenktų universitetų absolventus. Beje, mes nebeįdarbiname nei vieno universitetų studento, nes mums netinka jų išsilavinimas – per mažai praktikos ir konkrečių teorinių žinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Susiję vaizdo siužetai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »