3D technologija padeda studentams įgyti medicinos žinių

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 24 d. šeštadienis

Šiuolaikinė 3D simuliacijų platforma medicinos studentams gali pasiūlyti unikalią galimybę patobulinti diagnostikos ir pacientų gydymo įgūdžius.

Atlikus tam tikrą simuliaciją ir įgijus specifinius įgūdžius, juos bus galima įvertinti atliekamame tyrime, kuriuo siekiama nustatyti studento pažangą. Tyrimo rezultatai vėliau galėtų padėti atrasti įrankį, kuris būtų naudojamas geresniam studentų mokymui ir tikslesniam pasiekimų vertinimui.

Praktika rodo, kad paciento būklė operacijos metu gali pasikeisti neprognozuojamai, ir nebūtinai į teigiamą pusę. Todėl chirurgai turi turėti daug patirties, kad kokybiškai atliktų operacijas, nesukeltų komplikacijų, nepažeistų audinių, organų ir sugebėtų pagydyti pacientą. Šiuo metu būsimieji chirurgai patirties semiasi ligoninėse, tačiau tai labiau atsitiktinis, nei planuotas procesas. Kadangi daug ką nulemia tai, kokie pacientai tuo metu yra gydomi ligoninėje, kokios jie būklės, ar yra rimtesnės komplikacijos, kokio lygio operacijas yra galimybė stebėti ir iš to mokytis. Per tai yra kaupiami pradiniai įgūdžiai ir praktinė patirtis. 

Tobulėjant technologijoms ir didžiajai gyvenimo daliai jau persikėlus į virtualų pasaulį, kuriamos įvairios programos, simuliatoriai, skirti chirurgų įgūdžių lavinimui. Visai neseniai naudodami interneto virtualų pasaulį vaizduojantį žaidimą „Second life“ įvairių sričių tyrėjų komanda sukūrė tris virtualias aplinkas – standartinę ligoninės palatą, intensyvios terapijos skyrių ir priimamąjį. Kad tyrimas būtų reprezentatyvus, mokslininkai sukūrė tris chirurginių scenarijų modulius – kraujavimas iš virškinimo trakto, ūminis kasos uždegimas ir žarnyno nepraeinamumas.

Visus šiuos scenarijus buvo galima išbandyti per simuliacinę programą ir visu tuo buvo siekiama supažindinti būsimuosius chirurgus su trimis skirtingais gydymo scenarijais bei skirtingais lygų progresavimo tempais. Simuliuojant šias situacijas galima koreguoti laiką taip, kad studentai įgytų reikiamų žinių. Tyrime dalyvavo 63 gydytojai, įskaitant praktikantus. Kiekvienas chirurgas turėjo galimybę įvertinti pacientų būklę ir gydyti juos per simuliacinę 3D platformą. Naudojant vertinimo skalę, mokslininkai galėjo įvertinti, kiekvieno dalyvavusio gydytojo atliktą darbą ir palyginti rezultatus.

Ateityje planuojama vykdyti kitus tyrimus bei mokymus, siekiant gilinti gydytojų žinias vis kitokiose situacijose taip sutrupinant mokymosi laiką.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobiliąja programėle „Tvarkau Vilnių“ pranešti apie problemą mieste – dar paprasčiau

Vilnius miesto problemos nuo šiol bus sprendžiamos dar greičiau ir patogiau – sukurta nauja patobulinta programėlės „Tvarkau Vilnių“ versija „Android“ telefonams. skaityti »

Didžiausios IT bendrovės drauge kurs dirbtinio intelekto platformą

„Google“, „Microsoft“, IBM, „Facebook“ ir „Amazon“ sukūrė partnerystės sąjungą „Partnership on Aritificial Intelligence to Benefit People and Society“. skaityti »

„Google“ pristatė naują pokalbių programėlę

Amerikiečių technologijų milžinė „Google“ pristatė vaizdo pokalbių programėlę mobiliesiems įrenginiams „Duo“. „Google Duo“ veiks „WiFi“ ir mobiliojo interneto tinkle, o teikiamo vaizdo kokybė automatiškai prisitaikys prie interneto greičio. skaityti »

„UniPark“ parkavimo programėle jau galima naudotis 6 šalies miestuose

Automobilių stovėjimo sistemą valdanti „UniPark“ pristatė galimybę už automobilio stovėjimą atsiskaityti programėle Palangoje ir Trakuose. skaityti »

KTU absolventas sukūrė pirmąją Lietuvoje mobiliąją gestų programėlę

Gestų kalba yra vizuali ir gyva, tačiau neturi savo rašytinės formos. Nuo šiol ją „perskaityti“ padės KTU Informatikos fakulteto (IF) absolvento Liutauro Butkaus sukurta mobilioji programėlė, sudaryta iš daugiau nei 8 tūkstančių lietuvių kalbos gestų. skaityti »

Vykstantiems verslo liudijimų į VMI vietą eilėje rezervuotis padės programėlė „Eilė“

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, Vilniaus gyventojai, susiruošę atvykti į Vilniaus AVMI padalinį Ulonų g. 2, įsigyti verslo liudijimų, vietą eilėje gali rezervuotis pasinaudodami programėle „Eilė“. skaityti »

Išrinkti m. turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ nugalėtojai

Paskelbti nacionalinio mobilaus turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ laureatai – šeši nugalėtojai šešiose konkurso kategorijose. skaityti »

5 įspūdingiausios programėlės virtualios realybės entuziastams

Dar pernai buvo kalbama, kad paprastam vartotojui skirto patrauklaus virtualios realybės turinio yra per mažai, tačiau šiais metais programėlių kūrėjai pasistengė – internetinėse parduotuvėse programėlių pasirinkimas iš tiesų išsiplėtė. skaityti »

Kraujo donorai galės matyti duoto kraujo kelią savo telefone

Nacionalinis kraujo centras visuomenei pristatė mobiliąją programėlę „Mano kraujas“, leisiančią kiekvienam kraujo donorui savo išmaniajame įrenginyje sekti duoto kraujo kelią. skaityti »

„Samsung“ pristatė naujausias technologijas išmaniam gyvenimui

Monake vykstančiame „Samsung Europos forume“ („Samsung European Forum 2016“) kompanija pristatė naujausias inovacijas, kurios turėtų atnešti nemažai pakeitimų žmonių gyvenime. skaityti »