Kraujo donorai galės matyti duoto kraujo kelią savo telefone

Publikuota: 2016 m. balandžio 18 d. pirmadienis

Nacionalinis kraujo centras visuomenei pristatė mobiliąją programėlę „Mano kraujas“, leisiančią kiekvienam kraujo donorui savo išmaniajame įrenginyje sekti duoto kraujo kelią. Kai neatlygintinai duotas kraujas bus perpiltas sergančiam pacientui, donoras galės matyti, kuriame mieste jo kraujas kažkam išgelbėjo gyvybę.

Norintys duoti kraujo, naudodamiesi programėle, tai galės padaryti greičiau ir patogiau: pasirinkti patogiausią laiką bei užpildyti donoro apklausos anketą, kurios duomenys bus nusiunčiami į pasirinktą Nacionalinio kraujo centro filialą. Mobiliajame įrenginyje taip pat bus galima matyti arčiausiai esančias vietas, kur tuo metu galima padovanoti kraujo, o tai padarius, bus galima sekti tolesnę kraujo „kelionę“ – stebėti, kada jis ištirtas, kuriame mieste panaudotas, t. y. perpiltas ligoniui.

„Gyvename skubančioje visuomenėje – žmonės dirba, mokosi, stengiasi visur suspėti, tad donorystei dažnai nelieka laiko. Dėl to turime ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip donorystę padaryti patogesnę ir greitesnę. Tikimės, kad ši mobili programėlė dar labiau supaprastins donorystės procesą, leis parodyti jo skaidrumą ir paskatins neatlygintinų kraujo donorų bendruomeniškumą“, – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Programėlė „Mano kraujas“ buvo kuriama dvejus metus. Ji unikali tuo, kad savanoriais galės būti net ir tie, kurie dėl kažkokių priežasčių patys negali duoti kraujo.

Programėlėje sukurta lojalumo sistema – kiekvienas, davęs kraujo, kaups simbolinius kraujo lašelius, kuriuos vėliau galės išsikeisti į malonias dovanas. Šioje lojalumo programoje galės dalyvauti ir tie, kurie negali būti donorais, bet jais tapti kviečia savo draugus ir artimuosius.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra įpareigojusi visas šalis iki 2020 m. pereiti prie šimtaprocentinės neatlygintinos kraujo donorystės. Šiuo metu Lietuvoje neatlygintinai kraujo duoda apie 80 proc. visų  kraujo donorų. Senstant visuomenei, kraujo poreikis kasmet Lietuvoje didėja apie 5 proc.

Šaltinis: dnb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Android“ sistemai skirtas programas „World“, „Exel“ ir „Power Point“

Kompanija „Microsoft“ internetinėje parduotuvėje „Google Play“ pateikė pirmines populiarių biuro programų „Word“, „Excel“ ir „Power Point“ sistemai „Android“ versijas skaityti »

Tobulinant „Windows 10“, į pagalbą pasitelkiami naudotojai

„Windows 10“ – pirmoji operacinė sistema pasaulyje, kurioje veikia kompanijos „Microsoft“ sukurtas atgalinio ryšio su naudotojais mechanizmas. skaityti »

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

„Microsoft“ kuria naują naršyklę

Korporacija „Microsoft“ kuria naują naršyklę. Darbinis jos pavadinimas „Spartan“. skaityti »

Keliaukime po Vilnių „išmaniai“

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. skaityti »

Euras – jau ir mobiliosiose programėlėse

Geriau susipažinti su euru ir praktiniais jo įvedimo aspektais leis mobiliosios programėlės, pelniusios prizus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Lietuvių sukurtas žaidimas – rekomenduojamų „Windows 8“ programų sąraše

Spalio mėnesio pabaigoje lietuvių studijos „Nordcurrent“ išleistas žaidimas „Happy Chef 2“ pateko į JAV vartotojams skirtos „Windows“ parduotuvės rekomenduojamų žaidimų sąrašą. skaityti »

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

Išmanieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės tapo neatsiejamais šiandieninių vaikų gyvenimo palydovais. Technologijų pasaulio čiabuviais vadinamą jaunąją kartą vis sunkiau sudominti tradicinėmis mokymo priemonėmis – spalvoti ekranai mokinius masina labiau nei kreida ir lenta. skaityti »

Kūrybinių dirbtuvių „App Camp“ dalyviai pirmąkart kurs kultūros paveldo programėles

Skatindami programėlių kūrėjus papildyti kultūros rinką inovatyviais produktais, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) mokslininkai skelbia kultūros sekciją didžiausiose Baltijos ir Šiaurės Europos mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „App Camp 2014“. skaityti »