Pristatoma mobilioji programėlė „VilniusGO“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 5 d. pirmadienis

2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka „išlydi į gyvenimą“ savo naują kūrinį – mobiliąją programėlę „VilniusGO“. Kaip teigia bibliotekos direktorės pavaduotoja Simona Žilienė, „tai nauja bibliotekos paslauga, su kuria biblioteka „išeina“ už tradicinės bibliotekos ribų“. Pasak projekto organizatorių, Vilniaus miestas šiandien yra savitas muziejus po atviru dangumi. Eidami bet kuria miesto gatve nerasime nei vieno pastato, nei vienos kertelės, kuri nebūtų buvusi vienų ar kitų įvykių liudininke. Nors daugelis pagrindinių objektų yra puikiai matomi ir lengvai pastebimi ne tik turistams, atvykusiems iš svečių šalių, bet ir eiliniams vilniečiams, visgi nemažai vienokią ar kitokią reikšmę miesto ir valstybės gyvenimui turėjusių objektų lieka pamiršti ar nežinomi.

Programėlė neapsiriboja vien gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Ji leidžia pasiekti informaciją apie objektus bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje, padeda sutaupyti vartotojų laiką, nes informacijos nereikia ieškoti internete ar bibliotekoje. Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos paremtas projektas, kurį įgyvendinant buvo sukurta ši programėlė, vartotojams siūlo susipažinti su 100 kultūrinių, gamtinių ir istorinių lankytinų Vilniaus objektų.

Idėjos autorė ir projekto koordinatorė Agnė Ališauskienė pasakoja, kaip kilo mintis sukurti mobiliąją programėlę: „Nors pagal specialybę esu istorikė ir visą gyvenimą gyvenu Vilniuje, tik pradėjusi dirbti bibliotekos kraštotyros skyriuje supratau, kiek mažai žinau apie savo miesto kultūrinį ir istorinį paveldą, o juo labiau apie gamtinį. Manau, tokių žmonių yra ne vienas, ir galbūt kai kurie iš jų nori apie tai sužinoti daugiau, tačiau neturi laiko ieškoti informacijos internete ar bibliotekoje. Šiais laikais kone visi turi išmaniuosius telefonus, todėl nutarėme, kad mobilioji programėlė bus puikus šios problemos sprendimas.“

Mobiliojoje programėlėje „VilniusGO“ objektai suskirstyti pagal temas ir mikrorajonus. Kiekvienas vartotojas gali rinktis, kiek objektų peržiūrėti, gali juos susiskirstyti pagal dominančius kriterijus, pavyzdžiui, vieną konkretų mikrorajoną ir kelias temas ar atvirkščiai. Kiekvienas dominantis objektas iliustruotas nuotrauka, pateikta trumpa informacija, nuorodos, kaip nuvykti, taip pat objekto informacija galima pasidalyti internete.

Informacinius tekstus apie objektus parengė Lietuvos edukologijos universitetas (LEU). Universitete buvo sudaryta darbo grupė, kurioje dirbo po vieną dėstytoją konsultantą ir studentų grupės iš Istorijos, Gamtos, matematikos ir technologijų, Lituanistikos, Ugdymo mokslų fakultetų. Kaip teigia Istorijos fakulteto atstovas, LEU darbo grupės koordinatorius dokt. Vilius Šadauskas, Vilnius – miestas, kurį pažinti nepakaks vienos dienos, vienos savaitės ar net metų. „Tikiuosi, kad programėlė „VilniusGO“ padės šį miestą pamatyti naujomis spalvomis ir atskleisti paslaptis, kurių ligi šiol žmonės nežinojo“, – sako jis.

Turinio autoriai gali būti visi! Žinantys įdomių Vilniaus miesto objektų, kurie yra be reikalo užmiršti, gali atsiųsti informaciją apie juos el. paštu info@vilniusgo.lt. Projekto koordinatoriai pasistengs, kad pasiūlyti objektai atsirastų mobiliojoje aplikacijoje ir internetiniame puslapyje.

Tolesniuose projekto etapuose planuojama programėlę pritaikyti „Apple“ produkcijai, įdiegti garsinio signalo funkciją apie greta esantį objektą, išplėsti turinį ir informaciją išversti į anglų, rusų ir lenkų kalbas.

Šaltinis: leu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dar daugiau „Samsung“ įrenginių bus galima suderinti su „Galaxy Gear“

„Samsung Electronics“ pranešė apie operacinės sistemos „Android 4.3“ („Jelly Bean“) atnaujinimą, leidžiantį išmanųjį laikrodį „Galaxy Gear“ naudoti ne tik su „Galaxy Note 3“, bet ir su „Galaxy S4“, „Galaxy S 3“ bei „Galaxy Note 2“ išmaniaisiais telefonais. skaityti »

Mobilioji euro programėlė jau sulaukė daugiau nei 10 tūkstančių atsisiuntimų

Gyventojai valiutos keitimo vietų ieško bei kainas perskaičiuoja pasitelkę ir mobiliąsias programėles. skaityti »

„Microsoft“ išleido „Android“ sistemai skirtas programas „World“, „Exel“ ir „Power Point“

Kompanija „Microsoft“ internetinėje parduotuvėje „Google Play“ pateikė pirmines populiarių biuro programų „Word“, „Excel“ ir „Power Point“ sistemai „Android“ versijas skaityti »

Tobulinant „Windows 10“, į pagalbą pasitelkiami naudotojai

„Windows 10“ – pirmoji operacinė sistema pasaulyje, kurioje veikia kompanijos „Microsoft“ sukurtas atgalinio ryšio su naudotojais mechanizmas. skaityti »

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

„Microsoft“ kuria naują naršyklę

Korporacija „Microsoft“ kuria naują naršyklę. Darbinis jos pavadinimas „Spartan“. skaityti »

Keliaukime po Vilnių „išmaniai“

Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. skaityti »

Euras – jau ir mobiliosiose programėlėse

Geriau susipažinti su euru ir praktiniais jo įvedimo aspektais leis mobiliosios programėlės, pelniusios prizus Finansų ministerijos skelbtame konkurse „Mobilusis euro gidas“. skaityti »

Lietuvių sukurtas žaidimas – rekomenduojamų „Windows 8“ programų sąraše

Spalio mėnesio pabaigoje lietuvių studijos „Nordcurrent“ išleistas žaidimas „Happy Chef 2“ pateko į JAV vartotojams skirtos „Windows“ parduotuvės rekomenduojamų žaidimų sąrašą. skaityti »

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

Išmanieji telefonai, kompiuteriai ar planšetės tapo neatsiejamais šiandieninių vaikų gyvenimo palydovais. Technologijų pasaulio čiabuviais vadinamą jaunąją kartą vis sunkiau sudominti tradicinėmis mokymo priemonėmis – spalvoti ekranai mokinius masina labiau nei kreida ir lenta. skaityti »

Kūrybinių dirbtuvių „App Camp“ dalyviai pirmąkart kurs kultūros paveldo programėles

Skatindami programėlių kūrėjus papildyti kultūros rinką inovatyviais produktais, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) mokslininkai skelbia kultūros sekciją didžiausiose Baltijos ir Šiaurės Europos mobiliųjų programėlių dirbtuvėse „App Camp 2014“. skaityti »