Verslo plėtrą skatina ir mobiliosios programėlės

Publikuota: 2012 m. lapkričio 8 d. ketvirtadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Programėlių mobiliesiems įrenginiams rinka sparčiai plečiasi. Ją skatina ne tik tobulėjančios technologijos, nuolat augantys išmaniųjų įrenginių pardavimai, bet ir įvairių kompanijų iniciatyva organizuojami renginiai ir kuriamos platformos, leidžiančios patogiau įgyvendinti sumanymus. Lapkričio 9–11 dienomis jau antrąjį kartą vyksiančiose tarptautinėse programėlių dirbtuvėse „App Camp“ renginio partnerė „Samsung“ dėmesį skirs sumanymams, skirtiems palengvinti vartotojų gyvenimą.

Programėlės – įrankis ir didžiosioms šalies įmonėms

Programėlių (aplikacijų) kūrimas – ne tik pradedančiųjų verslininkų ar jaunų, kūrybingų žmonių užsiėmimas. Vis dažniau jas į savo verslą integruoja ir šalies didžiosios kompanijos ar valstybinės įstaigos (Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus turizmo informacijos centras ir kt.). Kuriamos informacinės, bankinių paslaugų, prekių užsakymo internetu ir kt. aplikacijos, suteikiančios galimybę paslaugomis naudotis greičiau ir patogiau.

Šiaurės ir Baltijos šalyse veikiančio suomių investicinio banko „Evli“ atstovo Martyno Grikinio nuomone, programėlės tampa įprastu įrankiu žmonių kasdienėje veikloje, todėl bankinių paslaugų aplikacijų populiarumas turėtų toliau augti. Jau dabar vartotojai Lietuvoje apmokėti sąskaitas, atlikti pavedimus ir kt. gali išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, naudodamiesi specialiomis programėlėmis. M. Grikinis pastebi, kad privačioje bankininkystėje technologijos žengia kiek lėčiau nei įprastame bankų sektoriuje visų pirma todėl, kad klientai vis dar labiau vertina tiesioginį bendravimą. Todėl šioje srityje programėlių teikiamos galimybės tik pradedamos naudoti. „Turime planų dalį savo paslaugų padaryti pasiekiamas ir mobiliuosiuose įrenginiuose“, – sakė M. Grikinis.

Galimybė pasiekti skirtingą auditoriją

Programėlių kūrėjų idėjos aprėpia pačius įvairiausius sektorius, šią platformą verslo atstovai vertina kaip galimybę patraukti segmentuotą tam tikro amžiaus, pomėgių ar kt. auditoriją. Didžiausios Baltijos šalyse kelionių organizavimo kompanijos „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis pastebi, kad programėlės – puiki galimybė kompanijai netradiciniu būdu pasiekti vartotoją, sužinoti jo poreikius ir nuomonę apie įmonės paslaugas. „Mintis išbandyti programėlių teikiamas galimybes kilo ieškant būdų patraukti auditorijos, besinaudojančios socialiniais tinklais, dėmesį ir kartu sužinoti, kokią sumą vartotojai norėtų skirti atostogoms“, – sakė L.Aldonis. „Novaturo“ sukurta programėlė šią vasarą veikė „Facebook“ socialiniame tinkle, ji taip pat teikė informaciją apie organizuojamas keliones. L.Aldonis pastebi, kad tai puikus būdas įdomiai ir pačiam vartotojui naudingai pateikti komercinę informaciją. „Turizmo sektoriuje programėlės gali būti naudojamos kalbant apie visus kelionės etapus – nuo įkvėpimo atostogoms paieškų iki dalinimosi kelionėse patirtais įspūdžiais“, – teigė Linas Aldonis ir užsiminė, kad įmonė jau svarsto apie naujos programėlės, pritaikomos ir išmaniesiems televizoriams, kuriuose pasiekiamas interneto turinys, kūrimą.

Programėlės gali būti naudojamos ir labdaros tikslais. Šią vasarą „Samsung“ sportuoti mėgstančius lietuvius skatino rinkti lėšas šalies SOS vaikų kaimams. Specialiai sukurta ir vienu metu trijose Baltijos šalyse veikusi programėlė „Hope Relay“ kiekvieną nueitą, nubėgtą ar kitų būdu neviršijant 40 km per val. greičio įveiktą 3 km atstumą versdavo į vieną eurą SOS vaikų kaimų auklėtiniams. Programėlė, veikianti GPS principu, skaičiavo naudotojo įveiktus kilometrus ir greitį. Pasak „Samsung“ vadovo Lietuvoje Simono Skupo, per visą projekto laikotarpį Lietuvoje ją parsisiuntė apie 8 tūkst. žmonių – daugiausia, lyginant su Latvija ir Estija: „Tai rodo, kad mūsų šalyje žmonės noriai priima naujoves ir po truputį pradeda jomis naudotis ne tik iš smalsumo, bet ir kaip įrankiais, praverčiančius kasdienėje veikloje“.

Technologijų kompanijos aktyviai remia programėlių kūrėjus visame pasaulyje ir skiria nemažas investicijas infrastruktūrai gerinti. „Samsung“ šią vasarą organizavo „Smart App Challenge 2012“ programėlių kūrimo konkursą, kurio prizinis fondas siekė 11 mln. litų. Pinigai atiteko 80-čiai sumanymų kūrėjų iš viso pasaulio.

Lygina kainas

Mintis sukurti kainų palyginimo įrankį Jurijui Laneckij kilo iš asmeninės patirties. Jo sukurta interneto svetainė ir programėlė „PriceOn“ naudotojams leidžia įvedus dominančio produkto pavadinimą tuoj pat gauti jo kainų palyginimą skirtinguose prekybos centruose. „Mobiliosios aplikacijos – įrankis, kurį itin sėkmingai galima išnaudoti versle“, – sakė „PriceOn“ įkūrėjas ir direktorius Jurijus Laneckij. Įmonės vadovas prisipažino, kad jo asmeniniame telefone – apie 200 pačių įvairiausių programėlių, pradedant nemokamų pokalbių paslaugomis, baigiant žaidimais ar širdies rimto matuokliu. J. Laneckij pastebi, kad internete kurti verslą šiandien galima be didesnių investicijų, pasinaudojant didžiųjų kompanijų paslaugomis pradedantiesiems verslininkams, „Debesų“ serveriais. O gera idėja gali pritraukti ir didelių kompanijų investicijų.

Šiemet „AppCamp“ partnerė „Samsung“ renginyje skatina varžytis trijose jos įsteigtose kategorijose: geriausios „S-pen“ programėlės „Android“ operacinės sistemos įrenginiams, įdomiausios ir funkcionaliausios kasdien naudojamos programėlės ir geriausios „Windows 8 Metro“ sąsajos programėlės. Pasak „Samsung“ vadovo Lietuvoje Simono Skupo, tai puiki proga kūrybiškiems, aktyviems žmonėms savo idėjas paskelbti visam pasauliui.

Visi „Samsung“ įsteigtų kategorijų nugalėtojai bus apdovanoti kompanijos įrenginiais – išmaniuoju telefonu „Galaxy Note II“ ir planšetiniais kompiuteriais „Galaxy Note 10.1“ bei „Samsung ATIV“. „App Camp“, prieš kelerius metus pradėtame rengti telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ iniciatyva, šiemet tikimasi rekordinio 500 dalyvių skaičiaus

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »