„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

Publikuota: 2017 m. kovo 1 d. trečiadienis

Botnetas „Mirai“ (Virusų sukurtas tinklas), tapęs stambiausių iš „išmaniųjų“ įrenginių botnetų istorijoje ir suteikęs sukčiams galimybę 2016 m. pabaigoje įvykdyti masinių DDoS išpuolių seriją, gali tapti dar galingesniu ir didesniu. „Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. Taip botnetas gali pasipildyti ne tik tiesiogiai įsilaužiant į daiktų interneto įrenginius, bet ir juos užkrečiant per tradicinius asmeninius kompiuterius (tuo atveju, jei išmanusis įrenginys prijungtas prie kompiuterio).

Programos platintojos kodas gerokai švaresnis ir turtingesnis už išeitinį originalųjį „Mirai“ kodą, bet jos funkcionalumas kol kas ribotas – programa geba perkelti „Mirai“ botą iš „Windows“ į „Linux“ tik tuo atveju, jeigu nuotolinio „telnet“ sujungimo slaptažodį išmaniajame įrenginyje galima atspėti parinkimo metodu. Tačiau akivaizdu, kad programos platintojos kodas sukurtas labai patyrusio kūrėjo. „Kaspersky Lab“ surinkti artefaktai – programinės įrangos kalbos žymės, kodo surinkimas kinų sistemos pagrindu, kurių serveriai yra Taivane, taip pat iš kinų bendrovių pavogtų parašo sertifikatų naudojimas – rodo, kad programa galėjo būti sukurta kinų kalba kalbančio kūrėjo.

Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, tik 2017 m. „Mirai“ užpuolė mažiausiai 500 unikalių sistemų, o įskaitant naujas galimybes, ateityje šio viruso aukų skaičius gali ženkliai didėti. 2017 m. „Mirai“ smogė daugiausia besivystančioms šalims: Rusijai, Indijai, Vietnamui, Kinijai, Pakistanui, Filipinams, Bangladešui, Saudo Arabijai, JAE, Iranui, Marokui, Egiptui, Turkijai, Tunisui, Malaviui, Moldovai, Rumunijai, Brazilijai, Venesuelai, Kolumbijai ir Peru.

„Tilto“ tarp „Linux“ ir „Windows“ atradimas, skirtas „Mirai“, iš tikrųjų kelia nerimą, kadangi tai liudija, kad į žaidimą įsitraukė labiau patyrę kūrėjai. Jie pasinaudojo išeitinio „Mirai“ kodo publikavimu, ir dabar jų atidirbti įgūdžiai ir technikos gali iškelti grėsmę į naują lygį. „Windows“ botnetas, platinantis „Mirai“ botus išmaniesiems įrenginiams, atveria virusui naujas prieigas prie įrenginių ir tinklų, kurie anksčiau buvo nepasiekiami. Ir tai tik pradžia“, – pažymi Kurtas Baumgartneris (Kurt Baumgartner), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Šiuo metu „Kaspersky Lab“ glaudžiai bendradarbiauja su CERT komandomis, prieglobos tiekėjais ir tinklo operatoriais iš viso pasaulio, kad padėtų interneto infrastruktūrai susidoroti su augančia grėsme ir neutralizuotų kuo daugiau komandinių kontrolės serverių, kuriuos sukčiai naudoja išpuoliams. Bendrovės apsaugos sprendimai atpažįsta ir blokuoja „Mirai“  botus „Windows“ įrenginiuose.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »