Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Publikuota: 2017 m. birželio 13 d. antradienis

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams.

„Tokį sprendimą paskatino sparti informacinių technologijų plėtra, jų skverbtis į finansinių paslaugų sektorių ir su tuo susijusios rizikos. Tam, kad įvertintume, kaip žmonių ir įmonių pinigai apsaugoti nuo galimų kibernetinių atakų, patys ėmėmės programišių vaidmens ir panaudojome gausų ir įvairų „įrankių“ arsenalą“, – sako Lietuvos banko Operacinės rizikos skyriaus vyresnioji specialistė Olga Starkienė.

Pasak jos, per tyrimą Lietuvos banko specialistai vertino, kaip programišių atakų metu bankai užtikrintų elektroninių paslaugų prieinamumą – buvo imituotos skirtingų scenarijų kibernetinės atakos, vertinta, kaip apsaugota infrastruktūra, tikrintos kibernetinės rizikos valdymo procedūros ir kaip jų laikomasi.

Anot O. Starkienės, bankų informacinės sistemos atlaikė imituotas kibernetines atakas, ir tai rodo, kad šiuo metu Lietuvos finansų rinkos sistema yra pakankamai atspari šios srities rizikoms.

„Nepaisant geros parengties atremti kibernetinio pobūdžio atakas, identifikuotos ir tobulintinos sritys. Lietuvos bankas kiekvienam tyrimo dalyviui atskirai pateiks detalias pratybų rezultatų ataskaitas ir rekomendacijas, kaip dar labiau sustiprinti atsparumą. Atsipalaiduoti negalima, kadangi išpuoliai į elektroninę erdvę grįžta vis naujomis formomis“, – teigia Operacinės rizikos skyriaus vyresnioji specialistė.

Vienas pagrindinių priešnuodžių – tinkamas rizikos valdymas ir prevencija: nuolatinė kibernetinės rizikos ir grėsmių stebėsena, parengtos elgsenos atakų metu procedūros, techniniai sprendimai ir personalo mokymas. Visos šios priemonės kompleksiškai leidžia stebėti ir valdyti kibernetinę riziką, taip mažinant jos pasireiškimo tikimybę.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba ir toliau skirs ypač daug dėmesio kibernetinės rizikos valdymui – periodiškai rengs kibernetinės rizikos bandymus ir konsultuos finansų rinkos dalyvius, kaip pasirengti šioms grėsmėms ir su jomis kovoti.

Šaltinis: Lietuvos bankas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »