Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Publikuota: 2017 m. sausio 18 d. trečiadienis

Po didelio duomenų nutekėjimo bendrovės „Keeper Security“ analizei buvo pateikta 10 mln. slaptažodžių. Peržiūrėjus juos, sudarytas populiariausių 2016 metų slaptažodžių 25-ukas.

Paaiškėjo, kad daugiau nei 50 proc. atvejų buvo naudojamas vienas iš 25-ių populiariausių slaptažodžių. Sąrašo viršūnėje – paprasčiausia skaičių seka „123456“. Ji naudojama net 17 proc. atvejų. Dar keturi slaptažodžiai, patekę į 25-uką, yra šios kombinacijos variacijos. Panašus variantas ir raidžių seka klaviatūroje – „qwerty“.

Maišydami skaičius ir raides, pvz., „1q2w3e4r“ žmonės galvoja, kad sustiprins slaptažodį, tačiau tyrimo analitikai teigia, kad įsilaužėliams įveikti tokį slaptažodį prireiks vos keliomis sekundėmis daugiau laiko.

Pagal statistiką retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, o šiais laikais jų gali prireikti ir 20, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. Dėl šios priežasties slaptažodžių patikimumo problema vis labiau didėja.

Ekspertai prognozuoja, kad slaptažodžiai išnyks per artimiausius keletą metų, o jų vietą užims biometrijos sistemos.

Slaptažodžių 10-ukas:

  1. 123456
  2. 123456789
  3. qwerty
  4. 12345678
  5. 111111
  6. 1234567890
  7. 1234567
  8. password
  9. 123123
  10. 987654321
Šaltinis: psm7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »