Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Publikuota: 2017 m. birželio 21 d. trečiadienis

Kai kurios kenkėjų atakos yra nemirtingos. Kenksminga programa „Turla“, beveik dešimtmetį atakuojanti valstybines ir diplomatines institucijas, tebenaudoja tas pačias „watering hole“ tipo atakas. ESET saugumo ekspertai nustatė vieną šio kenkėjo kampaniją, kuri naudoja „Firefox“ plėtinį socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėti savo potencialioms aukoms.

„Watering hole“ atakos pasižymi tuo, kad programišiai bando atspėti arba iš anksto stebi, kokias interneto svetaines dažniausiai naudoja jų taikiniai – organizacijos ar pavieniai asmenys – ir užkrečia jas kenksminga programa. Tokiu būdu aukos yra nukreipiamos į programišių C&C (valdymo ir kontrolės) infrastruktūrą.

Pasak ESET saugumo ekspertų, už „Turla“ atakas atsakinga grupuotė pastaruoju metu labiau taikosi į ambasadų internetines svetaines. Pavyzdžiui, šių metų vasarį buvo užkrėstos Rusijos, Irako, Jordanijos ir Zambijos ambasadų tinklalapiai, taip pat nemažai politinių partijų bei ministerijų puslapiai.

Kitaip nei ankstesnės „Turla“ kampanijos, viena jos versija pasitelkia „Firefox“ plėtinį, kuris naudoja „bit.ly“ nuorodą kontrolės ir valdymo serverio pasiekimui. Šis nuorodos kelias pastebimas komentaruose, skelbiamuose tam tikruose „Instagram“ įrašuose. ESET analizuotas pavyzdys buvo rastas Britney Spears „Instagram“ paskyroje.

Kad pasiektų „bit.ly“ nuorodą, naršyklės plėtinys tikrina kiekvieną nuotraukos komentarą ir apskaičiuoja tam tikrą maišos (angl. hash) vertę. Jei ji sutampa su plėtinio turimu skaičiumi, jis bandys nustatyti nuorodos kelią. Tokiu būdu „Firefox“ plėtinys sukuria galines duris, leidžiančias rinkti informaciją apie užkrėsto kompiuterio sistemą, atsisiųsti failus iš kontrolės ir valdymo serverio.

„Tai, kad „Turla“ naudoja socialinį tinklą, kad generuotų kontrolės ir valdymo serverio adresus, gali pasunkinti gyvenimą visiems kibernetinio saugumo sprendimų kūrėjams. Nes darosi gerokai sunkiau išskirti kenksmingą srautą nuo teisėto socialiniame tinkle, be to, programišiai bet kada gali redaguoti arba tiesiog ištrinti savo komentarus su kenksmingomis nuorodomis“, – teigia ESET vyresnysis kenkėjų tyrėjas Jean-Ian Boutin.

Siekiant išvengti „watering hole“ atakų, ESET tyrėjai rekomenduoja laiku atnaujinti naršykles ir jų įskiepius, taip pat rinktis pažangius antivirusinius sprendimus, kurie nustato kenksmingas svetaines. Taip pat patariama laikytis interneto higienos ir nesisiųsti bei nediegti jokių naršyklių plėtinių, kurie yra prieinami neteisėtuose šaltiniuose.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »