Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Publikuota: 2017 m. liepos 12 d. trečiadienis

Kai kalbama apie socialinių tinklų naudojimą darbe, dažniausiai galvojama apie darbuotojų laiko švaistymą ir neproduktyvumą. Tačiau, pasak antivirusinių programų „eScan“ kūrėjų, pastarųjų kibernetinių grėsmių fone gerokai svarbiau yra kalbėti apie įmonių saugumą.

Remiantis prieš kelerius metus paskelbta „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui.

Visų pirma, vartotojai gali nematyti skirtumo tarp asmeninės ir darbovietės informacijos, ypač, kai naudoja savo socialinių tinklų paskyras tiek asmeniniams, tiek darbo reikalams. Tad neatsakingas ar neatsargus vartotojų elgesys internete gali atverti duris programišiams į įmonės vidinį tinklą.

„Socialiniai tinklai vis dažniau pasitelkiami sukčiavimo atakoms, juose platinamos kenksmingos nuorodos ir viliojantys pasiūlymai, kurių tikslas – pasipelnyti iš patiklių vartotojų. Į programišių pinkles patekę darbuotojai gali sukelti nemalonumų ir savo įmonei – atsiųsti ir įdiegti kenksmingą programą į darbo kompiuterį, to nenorėdami suteikti prieigą prie svarbių duomenų ar kritinių sistemų“, – teigia „eScan“ antivirusines programas platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Kartais vartotojai gali visiškai netyčia nukentėti didelio masto kibernetinėse atakose prieš socialinius tinklus. Praėjusiais metais 117 milijonų „LinkedIn“ vartotojų prisijungimo duomenys buvo pardavinėjami internete, kai programišiai nebe pirmą kartą įsilaužė į šio socialinio tinklo serverius.

Pasak „eScan“, įmonės turėtų skirti daugiau dėmesio savo darbuotojų mokymams apie potencialias grėsmes socialiniuose tinkluose ir naudoti tinkamas saugumo priemones, apsaugančias nuo galimų atakų ir įsilaužimų.

„Darbuotojai privalo žinoti, kad reikia būti atsargiems su nuorodomis el. laiškuose, net jei jie atrodo patikimi, siųsti paties socialinio tinklo tiekėjo. Labai dažnai sukčiai prisidengia „Facebook“, „YouTube“ ir kitų tinklų vardu, tad gavus įtartiną laišką visada geriau suvesti norimo puslapio adresą naršyklėje, nei spausti el. laiške pateiktą nuorodą“, – komentuoja D. Pelenis.

Taip pat patariama darbuotojams nesusieti savo socialinių tinklų paskyrų su darbo kompiuteriais – neleisti naršyklei įsiminti slaptažodžio ir automatiškai prisijungti kas kartą atidarius soc. tinklo puslapį. Be to, slaptažodžiai turi būti sudėtingi ir nenaudojami kitiems prisijungimams.

„Įmonės reputacija – ne ką mažiau svarbus aspektas. Darbuotojai, dirbantys su įmonės socialinių tinklų paskyromis, turėtų atsižvelgti, kieno vardu – savo ar įmonės – komentuoja kitų įrašus, neskelbti jautrios informacijos ir atskirti asmeninį bendravimą nuo verslo komunikacijos“, – teigia „Baltimax“ atstovas.

Įdomu, ką pagalvojo greito maisto restoranų tinklo „Burger King“ mėgėjai, kai 2013 m. vienas programišius sugebėjo įsilaužti į kompanijos „Twitter“ paskyrą ir pakeitė paskyros nuotrauką „McDonald’s“ logotipu. Nuo programišių yra nukentėjęs ir pats „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas: 2016 m. buvo įsilaužta į jo „Twitter“, „LinkedIn“ ir „Pinterest“ paskyras, kurioms neatsargiai buvo naudojamas tas pats prisijungimo slaptažodis.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »