Vokietijoje programišiai iš „Anonymous“ atakavo autorių teisių gynėjus

Publikuota: 2012 m. gegužės 15 d. antradienis

„Anonymous“ programišiai įdėjo į internetą asmeninius duomenis įžymybių, pasirašiusių atvirąjį laišką, kviečiantį griežtinti autorių teisių įstatymus, rašo  „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Internete pasirodė kreipimąsi pasirašiusiųjų vardai, namų adresai, telefono ir fakso numeriai ir elektroninio pašto adresai.

Iki šiol atvirąjį laišką buvo pasirašę apie 6000 Vokietijoje garsių meno ir mokslo veikėjų. Tačiau dar ne visų vardai publikuoti tame puslapyje, kur įdėtas kreipimasis.

Akcijos koordinatorius, literatūros agentas Matthias Landwehr „Anonymous“ veiksmus priima kaip grasinimus ir spaudimą. Jo nuomone, tokiu būdu programišiai bando priversti kitus žmones atsisakyti autorių teisių palaikymo iniciatyvos. Jis pabrėžė, kad tokie metodai paprastai naudojami „totalitarinėse valstybėse“.

Akcijos, kuri rengiama kartu su leidiniu „Zeit“, organizatoriai atvirajame laiške autorių teises paskelbė „istoriniu pilietinės laisvės iškovojimu iš feodalinės priklausomybės“. Internetas su savo nemokama kultūra, jo nuomone, kelia grėsmę šiam iškovojimui. Esą vartotojai priprato viską gauti nemokamai, dideli internetiniai koncernai atsisako prisiimti atsakomybę už autorių teises, o politikai kviečia dar labiau lengvinti įstatymus. Autorių teisių priešininkai prieštarauja ir sako, kad įstatymų griežtinimas baigsis cenzūra.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »