Vokietijoje programišiai iš „Anonymous“ atakavo autorių teisių gynėjus

Publikuota: 2012 m. gegužės 15 d. antradienis

„Anonymous“ programišiai įdėjo į internetą asmeninius duomenis įžymybių, pasirašiusių atvirąjį laišką, kviečiantį griežtinti autorių teisių įstatymus, rašo  „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Internete pasirodė kreipimąsi pasirašiusiųjų vardai, namų adresai, telefono ir fakso numeriai ir elektroninio pašto adresai.

Iki šiol atvirąjį laišką buvo pasirašę apie 6000 Vokietijoje garsių meno ir mokslo veikėjų. Tačiau dar ne visų vardai publikuoti tame puslapyje, kur įdėtas kreipimasis.

Akcijos koordinatorius, literatūros agentas Matthias Landwehr „Anonymous“ veiksmus priima kaip grasinimus ir spaudimą. Jo nuomone, tokiu būdu programišiai bando priversti kitus žmones atsisakyti autorių teisių palaikymo iniciatyvos. Jis pabrėžė, kad tokie metodai paprastai naudojami „totalitarinėse valstybėse“.

Akcijos, kuri rengiama kartu su leidiniu „Zeit“, organizatoriai atvirajame laiške autorių teises paskelbė „istoriniu pilietinės laisvės iškovojimu iš feodalinės priklausomybės“. Internetas su savo nemokama kultūra, jo nuomone, kelia grėsmę šiam iškovojimui. Esą vartotojai priprato viską gauti nemokamai, dideli internetiniai koncernai atsisako prisiimti atsakomybę už autorių teises, o politikai kviečia dar labiau lengvinti įstatymus. Autorių teisių priešininkai prieštarauja ir sako, kad įstatymų griežtinimas baigsis cenzūra.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »